Zapraszamy na bezpłatne zajęcia naukowe do warszawskiej „Karuzeli”

Spotkania Odkrywców, to cykl zajęć naukowych dla dzieci w wieku 6-11 lat, które prowadzimy w warszawskiej „Karuzeli” od 2010 roku.  Od samego początku zależało nam na samodzielnym wykonywaniu eksperymentów przez dzieci. Nasze zajęcia to nie jest pokaz, gdzie „szalony naukowiec” robi dym, a dzieci tylko patrzą. Na naszych warsztatach mali odkrywcy samodzielnie lub w parach/grupach wykonują doświadczenia naukowe. Ucząc się przez zabawę dowiadują się o wielu ciekawostkach ze świata przyrody, rozpoczynają swoją pierwszą obserwacje naukową, mierzą, ważą, mieszają, przelewają.

Zajęcia prowadzi jeden lub dwóch instruktorów. Nasz zespół tworzą pedagodzy, młodzi naukowcy, psycholog. Więcej o nas przeczytasz w zakładce: zespół. Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu warsztatów; w naszych zajęciach naukowych uczestniczyło już ponad kilkaset dzieci z całej Polski. Prowadzimy cykliczne i okazjonalne warsztaty w szkołach (podstawowe i gimnazja), stanowiska na piknikach oraz festynach naukowych, czasami pomagamy wyprawić naukowe urodziny.

Spotkania Odkrywców w „Karuzeli” są cykliczne; spotykamy się raz w miesiącu. Każde zajęcia dotyczą innego tematu. Zajęcia trwają 1,5h i kosztują 35 zł. W cenę wliczone są materiały do eksperymentów. Niektóre zestawy dzieci zabierają do domu.

Tymczasem zapraszamy na zajęcia bezpłatne – przyjdźcie przekonać się jak wspaniale można poznawać właściwości powietrza!