Jesteś wolontariuszką/wolontariuszem/osobą świadczącą wolontariat? Interesują Cię zagadnienia współpracy w organizacji? Zastanawiasz się co zrobić, gdy jedni chcą współpracować, a inni zupełnie nie? Lub jak działać, gdy Ty nie masz ochoty do współpracy, a inni wprost przeciwnie?
Jeśli tak – zapraszamy Cię na pilotaż warsztatu poświęconego właśnie tej tematyce, z grą szkoleniową „Poławiacze Pereł”!
Program – 3,5h zegarowe:
- zapoznanie uczestników
- gra „Poławiacze Pereł” dla poznania modelu Skali Współpracy w działaniu
- przedstawienie modelu i co z niego wynika dla Ciebie, Twojej organizacji
- co dalej? Jak można dowiedzieć się więcej i wziąć udział w projekcie rozwoju współpracy w ngo w całej Polsce
Ze względu na pilotażową fazę naszego działania, uczestników poprosimy o wypełnienie krótkiej ankiety z informacją zwrotną o grze i samym warsztacie.
Koszty
Udział w warsztatach jest bezpłatny dla uczestników. Jego organizacja dofinansowana jest z projektu „Skala Współpracy”. W czasie spotkania na uczestników czekać będą napoje oraz drobny poczęstunek.
Dla kogo?
Do udziału w warsztacie zapraszamy wolontariuszy w wieku 15+ działających w organizacjach pozarządowych.
Jeśli jesteś osobą zarządzającą w organizacji, koordynatorem, liderem wolontariatu, trenerem, edukatorem – dla Ciebie przygotowujemy osoby warsztat :)
Prosimy, aby na warsztat zgłosiły się osoby, które mogą przybyć o czasie i mogą na nim zostać do końca.
Lokalizacja
Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, Bednarska 2/4,sala: 0.35
Prowadzący
Aga Leśny & Marcin Łączyński – duet badawczo-projektancki. Zderzają ze sobą perspektywę antropolożki i socjologa, trenerki i game-developera. „Poławiacze Pereł” to ich kolejna gra, zaprojektowana dla organizacji pozarządowych. Ona snuje wizje i pomysły – on liczy i prototypuje. Gdy Aga wątpi w jakieś rozwiązania – Marcin podrzuca mnóstwo pomysłów mechanik lub modyfikacji. Wspólnie przeszli szkolenie o modelu Skali Współpracy z jego twórcami i widzą jego wartościowe zastosowanie w organizacjach.
O modelu
The Scale of Cooperation (Skala Współpracy) jest modelem opracowanym przez zespół trenerów z Holandii. Stosowany z powodzeniem od kilkunastu lat, dopiero upowszechnia się w Polsce. Model pozwala zrozumieć w jakim „stadium” znajduje się grupa oraz poszczególni jej członkowie oraz jak można wspomóc proces ich lepszej współpracy oraz zaangażowania. Siłą modelu jest jego prostota oraz powiązanie z innymi, powszechnie stosowanymi modelami w działaniach związanych z rozwojem.
Pracownia Nauki i Przygody jest organizacją pożytku publicznego działającą na zasadach non-profit. Biorąc udział w naszych działaniach wspierasz naszą misję rozwoju pedagogiki przygody w Polsce!