11.04 – Zapraszamy na spotkania Odkrywców w OsiemPrzezDwa

Czy da się zgnieść zakręconą plastikową butelkę? Jak zrobić wodną pułapkę? Czy cola i mentosy to rzeczywiście wybuchowa mieszanka? Sprawdźmy to poprzez wspólną zabawę i eksperymenty!

Wszystkich młodych poszukiwaczy przygody zapraszamy do wspólnego tropienia różnych naukowych tajemnic! Już w sobotę, 11 kwietnia o godzinie 11 odbędą pierwsze zajęcia z cyklu „Spotkania Odkrywców”. Warsztaty będą bezpłatne, ale zachęcamy rodziców do przekazania darowizny dla Fundacji.

Celem projektu „Spotkania Odkrywców” jest rozbudzenie ciekawości poznawczej dzieci i dorosłych oraz zachęta do zgłębiania tajemnic współczesnej nauki. Naszym priorytetem jest wspólne odkrywanie i tłumaczenie zjawisk, które towarzyszą nam na co dzień. Poprzez zabawy, zagadki, proste eksperymenty, doświadczenia i symulacje wykonane głownie samodzielnie przez dzieci, mamy szansę poznać wybrane zjawiska przyrodnicze. Chcemy pokazać naukę bliską człowiekowi, dlatego do doświadczeń używamy przede wszystkim przedmiotów codziennego użytku.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat. Zapisy poprzez e-mail: odkrywcy@naukaprzygoda.edu.pl. Liczba miejsc ograniczona.