23 października ruszyła Akademia podwórkowa!

ap1Akademia podwórkowa to projekt, którego celem jest stworzenie płaszczyzny nauki poprzez doświadczenie dla dzieci w przestrzeni miejskiej. Pierwsze podwórko, w którym działamy to okolice warszawskiej ulicy Brzeskiej.

Projekt w całości prowadzony jest przez wolonatriuszy przy entuzjastycznej pomocy pracowników Stowarzyszenia „Mierz Wysoko”.

Na pierwszym spotkaniu graliśmy w podchody, poznając przy okazji okolice. Na początku zostawianie strzałek i pisanie listów dostarczało nam trochę trudności, ale z czasem było łatwiej. Gdy dwa tygodnie później weszliśmy do kluby na Brzeskiej, przywitały nas entuzjastyczne okrzyki „podchody!” i już było wiadomo, że zamiast zaplanowanego turnieju gry w kapsle – wyruszamy na podchodowy rewanż. „Brzeszczaków” nie zniechęcił ani deszcz, ani grad, ani prenikliwy zimny wiatr. Za drugim razem ze strzałkami i listami poszło już całkiem łatwo. Dzięki śmiesznym zadaniom znaleźliśmy najdłuższy blok w Warszawie (ponad trzydzieści klatek!) oraz niebieskiego anioła. Zabawa skończyła się na Dworcu Wschodnim. No a za tydzień – kapsle!

Przeczytajcie więcej o projekcie: klilknij!