Relacja ze spotkania na Wydziale Pedagogicznym UW

zajawka_promocja57 października spotkaliśmy się w gościnnych progach Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, żeby oficjalnie przedstawić naszą książkę Przygoda w edukacji i edukacja w przygodzie. Outdoor i adventure education w Polsce, jak również po to, żeby zainaugurować prace nad kolejną konferencją i…miejmy nadzieję, następną, już trzecią – publikacją!

Spotkanie otworzył wykład dr Wacława Sonelskiego (AWF Katowice), który nie tylko uraczył zebranych barwnymi opowieściami o swoich survivalowych przygodach, ale też zachęcił do zastanowienia się nad rolą ryzyka w edukacji przygodą, sposobami dotarcia do potencjalnych adeptów i kwestią elitarności przygody.

Następnie pałeczkę przejęły Panie Redaktorki, które najpierw zachęciły zgromadzonych do częstowania się domowymi wypiekami przygotowanymi specjalnie na tę okazję (serdecznie dziękujemy zespołowi fundacji za te pyszności!), a potem poprosiły o podzielenie się refleksjami na temat książki oraz pomysłami dotyczącymi tematyki kolejnej konferencji. Mimo niewątpliwie trudnego do rozstrzygnięcia dylematu: „jeść czy mówić” dyskusja odbyła się, pojawiły się pytania, sprzeczne opinie i oczywiście inspiracje!

Na koniec zostało rozdanych kilka autografów i opuściliśmy budynek Wydziału Pedagogicznego UW w doskonałych humorach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i aktywne uczestnictwo, a w szczególności: prof. dr hab. Annie Wiłkomirskiej – Dziekanowi Wydziału Pedagogicznego, dr Wacławowi Sonelskiemu, Autorom poszczególnych tekstów z nowej książki: dr Julii Dobrzyńskiej, Mai Stelmach, Kasi Dytrych,  Krzysztofowi Kwiatkowskiemu, studenom i doktorantom Wydziału Pedagogicznego, ekipie z fundacji Pracownia Nauki i Przygody, naszym rodzinom i wszystkim miłym gościom!

/Ab/

IMG_9794-2IMG_9726-2IMG_9783-2