Zielonka gra i eksperymentuje

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda Ogród Botaniczny późną jesienią? To prawda – niewiele tam się dzieje. Ale to nie oznacza, że nie można tam się świetnie bawić i uczyć! 22 listopada 2014 przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Zielonki.

Spotkaliśmy się w sobotni poranek, żeby wspólnie poznawać przyrodę, zagrać w gry outdoorowe prowadzone metodami pedagogiki przygody oraz poeksperymentować.

Uczniowie podzieleni na zespoły wzięli udział w grze po Ogrodzie Botanicznym – wcale nie tak łatwo odnaleźć się wśród azalii, różanek czy pnączy. A jeśli trenerzy Fundacji dodatkowo rozwieszą swoje liny w alpinarium to już naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Jednak nie ma to jak uczniowie, którzy dzięki współpracy są w stanie wykonać nawet najtrudniejsze zadania, jak chociażby zrobić zdjęcia czegoś największego (zastanawialiście się kiedyś co może być największe?) i dowiedzieć się czym tak właściwie jest kania ruda?

IMG_4581

Po grze rozgrzaliśmy się przy wspólnym obiedzie i nabraliśmy sił na eksperymenty.

Uczniowie dowiedzieli się czym jest skala pH, w jaki sposób można ją mierzyć i co to tak właściwie są te papierki lakmusowe. Później zupełnie samodzielnie wyizolowali DNA z cebuli. Zachwytom nie było końca.

Przed nami jeszcze dwa warsztaty z uczniami ze Szkół Podstawowych z Zielonki. Nie możemy się już doczekać!

Dziękujemy Dyrekcji oraz pracownikom Ogrodu Botanicznego UW za udostępnienie terenu oraz sali warsztatowej.