Zajęcia w ramach projektu badawczego

lasW grudniu, tuż przed Świętami, odwiedziliśmy z nietypowymi warsztatami dwie szkoły podstawowe: w Warszawie i Gliniance. Uczniowie w ramach warsztatów zdobywali tytuł Strażnika Bezpieczeństwa w Lesie. 2 godziny lekcji były jednak ważne nie tylko z tego powodu.

Otóż w ramach zajęć, realizowaliśmy wspólnie z Kolektywem Badawczym badania dotyczące wiedzy o lesie, jaką dysponują uczniowie klas 4-6. Poprzez aktywizujące formy i zadania związane ze zdobywaniem odznaki Strażnika, dowiedzieliśmy się więcej o skojarzeniach uczniów z lasem, częstotliwości leśnych wycieczek, a także o ich znajomości zasad obowiązujących na terenach leśnych. Uczniowie wybierali i uzasadniali, co zabiorą ze sobą na wycieczkę do lasu, opisywali znaki leśne i ustalali kodeks odpowiedzialnego wędrowca. Warsztaty zakończyły się nadaniem tytułu Strażnika Bezpieczeństwa w Lesie wszystkim uczestnikom oraz wręczeniem stosownych dyplomów.

/kd/

źródło zdjęcia: http://images.polskaniezwykla.pl/user/original/219902.jpg