„Śladami słynnych Warszawianek” gra miejska współorganizowana z MCKiS-em

18 maja 2013r. odbyła się gra miejska „Śladami Słynnych Warszawianek”. Po podziale na grupy uczestnicy gry, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w MCKiSie, wyruszyli rozwiązywać zadania na punktach rozmieszczonych w obrębie warszawskiej Starówki.

Uczestnicy musieli m.in. napisać wiersz w duchu twórczości Agnieszki Osieckiej, wcielić się w postać Marii Skłodowskiej-Curie i przeprowadzić eksperyment naukowy, rozpisać przepis na typowo warszawską potrawę.

Po zaliczeniu wszystkich punktów grupy wraz organizatorami i punktowymi spotkały się na pl. Teatralnym, skąd wszyscy nastąpił odjazd zabytkowego autobusu. Przejazd ulicami Warszawy zostały urozmaicone ciekawostkami na temat życia słynnych Warszawianek przygotowanych przez przewodniczkę, p. Ewę Andrzejewską.

Punktem kończącym grę był poczęstunek w kawiarni na starym Mokotowie; domowa szarlotka z lodami oraz kawa i herbata. Uczestnicy otrzymali upominki w postaci książek Sylwii Chutnik pt. „Warszawa kobiet” oraz gadżetów z gry, a najlepsza grupa została nagrodzona dodatkową publikcją.

 

 

Zwycięzcom gratulujemy i zaczynamy myśleć o kolejnej grze!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii!