Zostań wolontariuszem!

wolontariat-z-przygoda_plakat-02_pngRuszamy z nowym naborem programu wolontariackiego! Możesz dołączyć do naszego zespołu outdoorowego, animatorów prowadzących zajęcia naukowe lub działania animacyjne w tzw. domku fińskim OsiemPrzezDwa.

W ramach programu weźmiesz udział w szkoleniu z pierwszej pomocy, warsztacie integracyjno-szkoleniowym (na którym dowiesz się czym jest pedagogika przygody i jak pracować tą metodą) oraz będziesz miała/miał szansę poznać swoje talenty w badaniu tzw. „Talentów Gallupa”. Gdy poznasz swoje talenty,  spotkasz się z profesjonalnym doradcą zawodowym, który wytłumaczy Ci jak Twoje talenty wykorzystać w działaniach wolontariacki oraz karierze zawodowej!

Zrób coś dla innych robiąc coś dla siebie! Zgłoś się do naszego programu wolontariackiego już dziś! >>>

W roku 2016/17 ogłaszamy nabór wolontariuszy do programu:

Nazwa programu Na czym polega działanie? Kogo szukamy?
AkademiaPedagogikiPrzygody+Warsztaty outdoor Szkolenia, warsztat oraz treningi dla nauczycieli, trenerów, przyrodników, animatorów oraz dzieci i młodzieży. Głównymi metodami pracy w tym projekcie są gry integracyjne, symulacyjne i terenowe z wykorzystaniem niskiego parku linowego i innych narzędzi działań w terenie.

W ramach działań w tym zespole będziesz uczestniczyła/uczestniczył w działaniach tzw. zespołu outdoorowego w fundacji (spotkania, szkolenia, program rozwojowy).

• osób pełnoletnich, dyspozycyjnych w tygodniu i w weekendy
  • posiadających doświadczenie w pracy z grupą jako lider (np. trenerskie, w drużynie harcerskiej, organizacjach studenckich)
  • mile widziane doświadczenie i uprawnienia w zakresie zajęć terenowych, technik linowych,
    pierwszej pomocy, wychowawcy kolonijnego
  • otwartych na rozwój, udział w szkoleniach i wymianach (w tym międzynarodowych)

uwaga: w czasie tych zajęć nie wolno palić, więc jeśli jesteś nałogowym palaczem – czekają Cię ciężkie chwile :(

logo_OsiemPrzezDwa_male

Działania animacyjne, kulturalne i społeczne na warszawskim osiedlu Jazdów.

Organizacja warsztatów, wydarzeń, zajęć na terenie domku fińskiego „OsiemPrzezDwa” i osiedla Jazdów związanych z misją fundacji (planowanie, częściowa organizacja, promocja). Współpraca z pobliskimi organizacjami w zakresie rozwoju osiedla.

• osób pełnoletnich, dyspozycyjnych w tygodniu i w weekendy
  • mających pełną głowę pomysłów i aktywności do zrealizowania
  • nie bojących się brania na siebie odpowiedzialnych zadań
  • mile widziane jest doświadczenie w organizacji wydarzeń
  • mile widziane zainteresowanie animacją społeczno-kulturalną

logo_odkrywcy Prowadzenie warsztatów naukowych dla dzieci w szkołach inspirowanych metodą badawczą, IBSE. Nie są to pokazy –  większość doświadczeń wykonują dzieciaki, animatorzy pomagają w trakcie.

Opracowywanie nowych scenariuszy zajęć.

Asystowanie dzieciakom w czasie świetlicy naukowej, która otwiera swoje podwoje w środy po południu, w domku „OsiemPrzezDwa” na warszawskim Jazdowie.

• osób pełnoletnich, dyspozycyjnych w tygodniu (zajęcia odbywają się w godzinach przedpołudniowych, świetlica po południu)
  • lubiących pracę z dziećmi (2,3 klasa szkoły podstawowej)
  • zainteresowanych tematyką naukową
  • mile widziane doświadczenie w prowadzeniu warsztatów
  • otwartych, z zacięciem animatora

Jako wolontariusz, wspierasz również wszelkie inne działania Pracowni tj. projekty dla seniorów, działania z zakresu animacji kultury, działania kulturalne i popularyzujące naukę oraz pomagasz dbać o domek „OsiemPrzezDwa”.

Co Ci oferujemy?

• możliwość zdobycia doświadczenia, wiedzy i umiejętności w zakresie projektowania warsztatów i działań dla dzieci, dorosłych, pozyskiwania dotacji, animacji społeczno-kulturalnej, pracy z niskimi parkami linowymi oraz działaniami outdoorowymi
  • działalność w naszym zespole w projektach pożytku publicznego, bazujących na założeniach pedagogiki przygody
  • dofinansowanie i możliwość udziału we wszystkich warsztatach i szkoleniach Pracowni oraz poza nią
  • koszulkę Pracowni :)
  • przestrzeń oraz możliwości do rozwoju, w tym realizację własnych projektów ze wsparciem naszego zespołu
  • bazę wiedzy i scenariuszy niezbędnych do prowadzenia działań w ramach Pracowni
  • umowę wolontariacką, która zapewnia ubezpieczenie NNW i OC oraz zaświadczenie po ukończeniu wolontariatu
  • możliwość udziału w projektach międzynarodowych (m.in w ramach programów Erasmus+ , w ramach sieci Outdoors as Tool)
  • poznanie warunków i realiów działania w organizacji pozarządowej w Polsce i za granicą

Czego wymagamy?

• udziału w dniu integracyjno-szkoleniowym 18.12.16 w OsiemPrzezDwa na Jazdowie
  • udziału w akcjach w ramach swojego zespołu oraz aktywnego uczestnictwa w działaniach całej fundacji, nie mniej niż 90h w roku we wszystkich projektach
  • udziału w comiesięcznych spotkaniach zespołu
  • odpowiedzialnego podejścia do podjętych zobowiązań; oddzwaniania, odpisywania na maile, stawianie się na działania i spotkania przygotowawcze, angażowanie się w życie zespołu (w tym wspólne sprzątanie! :)
  • Prowadzenia rejestru świadczeń wolontariackich
  • wspierania wszelkich innych działań Pracowni w tym roku np. gry miejskie, projekty dla seniorów, działania z zakresu animacji kultury, projekty wykorzystujące pedagogikę przygody, organizowanie wydarzeń w Domku Fińskim

Jak to będzie wyglądało?

schemat2016

Masz pytania? Zgłoś się do Ewy – koordynatorki wolonariatu! wolontariat@naukaprzygoda.edu.pl

ZAPRASZAMY!

Projekt „Wolontariat – dobry początek” był finansowany ze środków Urzędu M.St. Warszawy.

LOGO_biale_finansowanie