Warsztaty grywalizacji w Warszawie i we Wrocławiu!

Zapraszamy na niezwykłe warsztaty grywalizacji!

Zgłoszenia Warszawa >>>

Zgłoszenia Wrocław >>>

Program

Podczas 12 godzin pracy warsztatowej uczestnicy poznają proces projektowania gier i grywalizacji od podszewki. Będą również mieli okazję przełożyć zdobytą wiedzę na pratykę – w toku warsztatów uczestnicy stworzą koncepcję gry bądź grywalizacji odpowiadającej na wyzwania edukacyjne, z którymi mierzą się podczas swojej pracy.

1. Badanie rzeczywistości

Zanim zacznie się projektować, należy dobrze zrozumieć, po co i dla kogo się to robi. W tej części uczestnicy dowiedzą się, jakie pytania warto zadać i na co zwrócić uwagę, aby uniknąć błędów na dalszym etapie.

2. Jak to jest zrobione?

Przyglądając się konkrentym, istniejącym już narzędziom, uczesticy nauczą się, z jakich elementów składają się gry i grywalizacje. Odkryją również, jaki wpływ mają te elementy na efektywność edukacyjną projektowanego narzędzia.

3. Przygotowanie do procesu projektowania

Uczestnicy poznają role, które powinny pojawić się w zespole projektowym. Dowiedzą się również, z jakich faz składa się proces projektowania i jaki powinie być efekt każdej z nich.

4. Projektowanie w praktyce

Uczetnicy wypracują listę praktycznych wskazówek, dzięki którym będą mogli uniknąc najczęstszych projektanckich pułapek.

5. Metody pracy

• prelekcja i dyskusja z uczestnikami
  • ćwiczenia grupowe
  • case studies
  • gry

Grupa

Warsztat stworzony jest z myślą o grupie 6-16 osób. Szczególnie zapraszamy osoby, które chcą poznać mechanizmy grywalizacji oraz możliwości ich zastosowania. Popracujemy nad wykorzystaniem grywalizacji do angażowania się w proces edukacyjny i rozwojowy. Jeśli działasz w obszarze edukacji i rozwoju – ten warsztat jest dla Ciebie!

Kuba Wiśniewski – projektant gier szkoleniowych i grywalizacji

Swoje projektackie szlify zdobywał w Pracowni Gier Szkoleniowych, gdzie stworzył swoją pierwszą grę – ciepło przyjęte Rozegraj miasto. Od tego czasu minęło 5 lat, w trakcie których był na pierwszej linii niemal wszystkich frontów. Projektował gry dla biznesu, organizacji pozarządowych i administracji publicznej. Dla młodzieży szkolnej i nauczycieli, pracowników i menedżerów, aktywistów i urzędników. Planszowe, symulacyjne i komputerowe. Praktycznie na każdy temat. Od kameralnych, ćwiczeń po wielogodzinne gry dla setek osób.

Twoja inwestycja:

Early birds – 490 zł przy zgłoszeniu i wpłacie do 23.03.

Lazy birds – 550 zł przy zgłoszeniu i wpłacie po 23.03

Wydarzenie ma charakter niekomercyjny. Biorąc udział w warszatatach wspierasz działania Pracowni Nauki i Przygody. W cene znajdują się wszystmie materiały warsztatowe, kawa/herbata oraz owoce. Lunch uczestnicy spożywają we własnym zakresie.