Nasz „domek przygody” OsiemPrzezDwa ma już 7 Patronek i Patronów, którzy wspierają nas w realizacji naszego domkowego programu. Dziękujemy Wam! Zobaczcie dlaczego warto zostać Patronką lub Patronem:
Pracownia Nauki i Przygody od 2015 roku prowadzi miejsce społeczne OsiemPrzezDwa. W tzw. fińskim domku, w centrum Warszawy, bije teraz serce pedagogiki przygody.
Historia Osiedla Jazdów jest niezwykła i bardzo Was zachęcamy do jej lepszego poznania >>>!
My, wraz z wędrownikami z warszawskiego ZHR, wystartowaliśmy w miejskim konkursie i w 2014 roku otworzyliśmy drzwi do domku, który nadawał się do kapitalnego remontu. Dzięki pomocy wielu osób, działaniom naszych wolontriuszy oraz wędrowników, domek udało się wyremontować zachowując jego niepowtarzalny klimat. W marcu 2015 w domku zaczęły się regularne działania otwarte dla mieszkańców Śródmieścia, a później i całej Warszawy. Jak to się zaczęło? >>>
Dziś domek służy jako miejsce warsztatów, świetlicy naukowej, wieczorów kulturalnych, odczytów, miejsce szkolenia wolontariuszy. Jest centrum wydarzeń w grach miejskich, podwórkowych, imprezach organizowanych przez społeczność Otwartego Jazdowa.
Zrobiliśmy i robimy bardzo wiele, aby poprawiać jego standard i zwiększać jego ofertę merytoryczną. Po 2 latach widzimy jednak, że do systematycznego rozwoju potrzebujemy stabilnego wsparcia. Inaczej szarpiemy się od grantu do grantu, a w trudniejszych miesiącach kombinujemy jak zarobić na domek zamiast skupiać się na sensie naszej działalności.
To dlatego zapraszamy Ciebie do grona patronów OsiemPrzezDwa!
Czy znasz serwis Patronite? Patronite umożliwia budowanie relacji pomiędzy twórcami a odbiorcami, tym samym ułatwiając pozyskiwanie finansowania na zasadzie subskrypcji, w oparciu o zaangażowanie patronów. Dla nas jest to sposób na koncentrację się na naszych talentach i merytorycznej pracy. Dla odbiorców jest to unikalna okazja, umożliwiająca dostęp do przygotowanych dla nich materiałów i budowania relacji z twórcami.
Zdecydowaliśmy się na Patronite ponieważ bliska jest nam idea mecenatu. Nie chcemy Was i nas szarpać pojedynczymi, crowdfundingowanymi akcjami. Wierzymy, że jeśli doceniacie naszą pracę to rozumiecie, że jej długofalowość i przewidywalność jest kluczem do jakości.
Chcemy, żebyś wiedziała/wiedział, że nie osiadamy na laurach. Na prowadzenie domku nie otrzymujemy żadnej dotacji. Korzystamy z preferencyjnego czynszu i to jedyna pomoc od m.st. Warszawa. Nie finansuje nas żadna instytucja zewnętrzna. Koszty funkcjonowania domku pokrywamy częściowo z działalności nieodpłatnej i statutowo-odpłatnej (na zasadach non-profit), gospodarczej (prowadzimy niewielki sklep internetowy dla nauczycieli i trenerów) oraz ze zbiórki publicznej w postaci skarbonki, do której goście wrzucają dowolne darowizny. Mamy też kilka osób prywatnych i fizycznych, którzy przekazują nam darowizny na rozwój dalszej działalności. Domek działa w głównej mierze dlatego, że otacza go grono wolontariuszy, którzy w wolnym czasie o niego dbają i realizują w nim działania programowe.
Wejdź na nasz profil na Patronite i kliknij „Zostań patronem”. Następnie możesz zadeklarować jaką kwotą oraz jak długo, możesz wspierać naszą pracę. Chętnie podziękujemy Ci za Twoje zaangażowanie. W zależności od progu finansowego jaki wybierzesz, możesz otrzymywać od nas inspiracje, instrukcje oraz opisy gier, zniżki na nasze wydarzenia czy nawet zamówić u nas trening outdoorowy dla wybranej przez Ciebie grupy. Co ważne – możesz, ale nie musisz. Jeśli nie chcesz otrzymywać od nas żadnych nagród – rozumiemy to i tym bardziej doceniamy, że nas wspierasz.
Chcemy mieć z Patronami prawdziwą relację. Chętnie przyjmiemy Twoje sugestie, pomysły, wysłuchamy informacji zwrotnej, zaprosimy na herbatę do naszego domku. Patron to przyjaciel fundacji, a nie jej anonimowy sponsor.
- Jako organizacja pozarządowa potrzebujemy niezależnego wsparcia. W przeciwnym wypadku, zamiast realizować naszą misję, ulegamy „grantozie” i orientacji na pozyskiwanie funduszy. Nie ma nic złego w grantch (sami z nich korzystamy!) niemniej pośród grantodawców panują mody, priorytety, założenia, które nie zawsze zgodne są z naszą misją. Chcemy działać, a nie tonąć w kilkadziesiąt stronnicowych wnioskach grantowych zastanawiając się jakie słowa klucze wygrywają w tej turze grantów…
- Będąc Patronem lub Patronką dajesz nam to, czego tak bardzo potrzeba: perspektywę. Dzięki temu, że wsparcie od Ciebie jest stałe, możemy wreszcie działać długofalowo, tworzyć strategie i inwerstować. Wyciągasz nas z rajdu po finansowych górkach-dołkach, sezonach. Pozwalasz działać nawet wtedy, kiedy inni czekają na otwarcie nowych konkursów grantowych lub budżetów sponsorskich.
- Patron i Patronka to ktoś z kim jesteśmy w kontakcie. Zależy Ci na nas, a nam zależy na Tobie! Zapraszamy Cię w odwiedziny i prosimy, abyś dzielił/dzieliła się swoją wiedzą, umiejetnościami i doświadczeniem. Możesz współtworzyć to co dzieje się w OsiemPrzezDwa.
- Wspierając nas w sposób długofalowy pokazujesz, że nasza praca ma sens. Przecież nie tworzymy OsiemPrzezDwa dla siebie. Domek otwarty jest dla Ciebie, innych Warszawiaków oraz gości z całej Polski. Wiesz przecież, że za ogrzewanie, remonty i wyposażenie trzeba płacić. Skoro chcesz w tym partycypować – oznacza to, że nasz cel wspierania aktywnego, obywatelskiego społeczeństwa jest krok bliżej do osiągnięcia!
Dokładnie wiemy o jaką pomoc prosimy. Prowadząc fundację starannie wszystko rozliczamy, tworzymy budżety i strategie finansowe. Wiemy ile kosztuje nas bieżące utrzymanie domku oraz czego trzeba, by go rozwijać a nie tylko trwać. Zapraszając Cię do bycia Patronem, stworzyliśmy perspektywę finansową na kolejne lata. Określiliśmy 6 konkretnych celów, których dokładny opis znajdziecie na naszym profilu Patronite >>>
- Cel 1: Bezpłatna świetlica
- Cel 2: Program, a nie walka o byt
- Cel 3: Gospodarz
- Cel 4: Społeczny wolontariat
- Cel 5: Przyspieszamy!
- Cel 6: Nie bój się podjąć wyzwania
Domek OsiemPrzezDwa przy ul. Jazdów 8/2 jest wykorzystywany na cele społeczno-kulturalne przez Fundację Pracownia Nauki i Przygody oraz Okręg Mazowiecki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej dzięki pomocy Miasta Społecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.