Podaruj nam trochę ciepła!

Kopia IMG_4583Choć lato w pełni, zimniejsze wieczory przypominają nam, że zbliża się do nas wielkie wyzwanie: zapewnienie ciepła w naszym drewnianym domku „OsiemPrzezDwa”. Pomóżcie nam utrzymać to niezwykłe miejsce działań dla dzieci, młodzieży i wszystkich przyjaciół tego domku!

Potrzebujemy jednorazowego oraz stałego wsparcia! Domkowy nr konta: 69 1140 2017 0000 4602 1309 4891. Koszt 1m3 dobrego drewna wraz ze wszystkimi opłatami to około 260 zł. My potrzebujemy conajmniej 8 m3 aby zapewnić ciepło w zimie. Zobacz dlaczego warto:

Czy znacie OsiemPrzezDwa?

Niektórzy nazywają je „chatką” lub „schroniskiem w centrum miasta”. Drewniany domek z kameralnym ogrodem, znajdujący się nieopodal centrum stolicy. Jest miejscem radosnych zabaw i brykania okolicznych dzieciaków, dla których prowadzimy świetlicę naukową. Dorośli korzystają z domku wieczorami – odbywają się w nim spotkania, gry plenerowe, warsztaty czy śpiewanki. Harcerki i harcerze organizują w nim warsztaty kulinarne dla młodzieży oraz spotkania harcerskie. Razem staramy się, aby cały teren Osiedla Jazdów stał się przyjaznym miejscem w Warszawie – angażujemy się we wspólne akcje sąsiedzkie np. Noc Muzeów.

P1010355Siłą wolontariuszy

OsiemPrzezDwa wyremontowaliśmy sami, głównie wolontariacką pracą zespołu fundacji oraz harcerzy. Tak też prowadzimy działania – większość wydarzeń w domku jest bezpłatna. Wolontariusze w dalszym ciągu prowadzą drobne prace remontowe oraz dbają o porządek w pomieszczeniach.

… a gdy robi się chłodno…

Domek nie ma ocieplanych fundamentów oraz ogrzewania gazowego. Jego drewniana konstrukcja, która buduje atmosferę tego miejsca i daje wytchnienie w gorące, letnie dni – stanowi wyzwanie jesienią, zimą i wczesną wiosną. Domek ogrzewamy drewnem, a w nocy prądem. Ponieważ z domku często korzystają małe dzieci – musimy dobać o ciepło oraz wentylację. Jest to dla nas duży wysiłek finansowy oraz czasowy. Za to możemy Was zaprosić na ciepłą herbatę przed kominkiem w centrum pędzącego miasta.

Jak pomóc?

Najbardziej potrzebujemy stałych darowizn, które pomogą nam bezpiecznie dbać o domek. Nawet niewielka kwota, za to przelewana co miesiąc sprawia, że możemy koncentrować się na pracy merytorycznej a nie ciągłym pozyskiwaniu sponsorów. Potrzebujemy również pomocy materialnej; głównie drewna opałowego, materiałów eksploatacyjnych, narzędzi ogrodowych.

Zapraszamy!

Jeśli idea domku Ci się spodobała i chciałabyś/chciałbyś organizować w nim swoje działania – zapraszamy do współpracy! Odwiedź nas i poznaj to niezwykłe miejsce. Listę aktualności oraz kalendarz domkowy znajdziesz na stronie projektu lub na naszym profilu FB.

IMG_9699

Domek OsiemPrzezDwa przy ul. Jazdów 8/2 jest wykorzystywany na cele społeczno-kulturalne przez Fundację Pracownia Nauki i Przygody oraz Okręg Mazowiecki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

srodmiescie