6. edycja – pierwszy raz po Polsku! W ramach programu „Akademia Pedagogiki Przygody” zapraszamy na niezwykły kurs dla wszystkich, którzy chcą samodzielnie budować mobilne, niskie parki linowe, a następnie prowadzić programu z użyciem tej niezwykłej metody. Na szkoleniu, evencie, pikniku, kursie, zbiórce czy obozie. Pakujesz sprzęt do bagażnika i jedziesz gdzie chcesz. Ten kurs stanowi świetne uzupełnienie warsztatu trenera outdoor.
Dlaczego warto:
Nauczysz się:
- jak prawidłowo i bezpiecznie wieszać mobilne, niskie parki linowe (materiały, węzły, techniki, sprzęt)
– jak projektować gry i działania na takich konstrukcjach
– gdzie można wieszać niskie parki linowe
– z jakich materiałów się je buduje
– skąd się wzięła idea niskich parków linowych, do czego się je wykorzystuje w Polsce i na zachodzie
- zasady pracy trenerki/trenera na niskich parkach linowych
Ponadto:
– poznasz najlepsze standardy budowy, doboru sprzętu według norm European Ropes Courses Association
– weźmiesz udział w kilku grach prowadzonych przez doświadczony zespół trenerski
– zaprojektujesz i zbudujesz własne gry na niskim parku linowym oraz wiele rodzajów konstrukcji dostosowanych do różnych celów
– po kursie będziesz wiedziała/wiedział jak samodzielnie zbudować niski park linowy, gdzie kupić materiały, jak podnosić swoje kwalifikacje
– najlepszych kursantów zapraszamy do współpracy w zespole trenerskim Pracowni Nauki i Przygody
Przebieg
Kurs składa się z dwóch części: szkolenia wraz z egzaminem teoretycznym i praktycznym oraz z wprowadzenia do teorii i praktyki pedagogiki przygody (experiential education). Większość zajęć w trakcie kursu odbywać się będzie na świeżym powietrzu.
Zdjęcia z poprzednich edycji, ciekawe konstrukcje na parku >>>
Termin:
20.04 start g.10:00 – 23.04. a ok. g. 16:00
Program: Wprowadzenie do pedagogiki przygody, wykorzystanie niskiego parku linowego do działań pedagogicznych w tym praca z grupami, bezpieczeństwo na niskim parku linowym, zasady budowy i montażu niskiego parku linowego, węzły, aspekty prawne, praktyczne metody pedagogiki przygody. Egzamin praktyczny i teoretyczny.
Co należy zabrać: Wygodny, nieprzemakalny strój (większość zajęć będzie odbywała się na dworze), buty z twardą podeszwą, ulubioną herbatę, przegryzki, materiały do pisania.
Prowadzący – ucz się od najlepszych!
Iwona Pawelec – Pudło – trenerka i instruktorka niskich parków linowych od 2013 roku. Właścicielka firmy I.W Outdoor, która realizuje kilkadziesiąt programów z niskim parkiem linowym rocznie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Pasjonatka narciarstwa, przyrody i aktywnego spędzania czasu. Ratowniczka GOPR. Przez kilka lat związana z fundacją Pracownia Nauki i Przygody.
Aga Leśny – trenerka i instruktorka niskich parków linowych od 2012 roku. Czterokrotnie pracowała w roli asystentki trenerów z zagranicy na certyfikowanych kursach ERCA. Dyplomowana pedagog i kulturoznawca. Popularyzatorka idei i metod Experiential Education w Polsce, założycielka Pracowni Nauki i Przygody. Przeprowadziła ponad 500h treningów metodą pedagogiki przygody, wykorzystując niski park linowy do pracy z dziećmi, dorosłymi (w tym z osobami z niepełnosprawnościami).
Miejsce:
Ośrodek Charytatywno-Szkoleniowy Caritas, Popowo-Letnisko, al. Centralna 6, 07-203 Somianka (przy trasie nr 62 Serock – Wyszków). Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3 osobowych z łazienkami. Przewidujemy 3 posiłki dziennie. Istnieje możliwość zamówienia wyżywienia wegetariańskiego (niestety nie ma opcji wegańskiej, specjalne diety za dopłatą 10 PLN dziennie). Na terenie obiektu znajduje się kącik kuchenny, w którym można przygotować sobie ulubioną kawę/herbatę.
Jeśli potrzebujesz pomocy w dotarciu na miejsce lub chcesz nocować dzień wcześniej/później w ośrodku – skontaktuj się z nami! Pomożemy :)
Iwestycja:
Organizacje pozarządowe, publiczne placówki edukacyjne, studenci: 2350 zł
Przedstawiciele podmiotów gospodarczych, placówki komercyjne: 2650 zł
Cena zawiera: nocleg, wyżywienie, materiały szkoleniowe (w tym skrypt z wiedza teoretyczną i przykłady konstrukcji), przystąpienie do egzaminu, ubezpieczenie, zaświadczenie po zdanym egzaminie.
Wraz ze zgłoszeniem prosimy o wpłatę bezzwrotnego zadatku w wysokości 500 zł[1]. Kolejne płatności możliwe są w ratach.
Kurs odbędzie się w przypadku zgłoszenia m.in. 10 uczestników.
[1] Zwrot zadatku możliwy jest wyłączenie w przypadku odwołania kursu przez organizatorów. Nie przysługuje w przypadku rezygnacji uczestnika lub przypadków losowych.
Kontakt: Aga Leśny +48 501 783 923, aga.lesny@naukaprzygoda.edu.pl
Uwagi:
– kurs odbędzie się pod warunkiem zebrania 10 osobowej grupy chętnych
– przed kursem warto przeczytać artykuł Agi Leśny o parkach linowych >>>
– Wg standardów ERCA z niskimi parkami linowymi powinny pracować osoby posiadające zaświadczenie o umiejętności udzielania pierwszej pomocy nie starsze niż 3 lata
- istnieje możliwość organizacji egzaminu na międzynarodowy certyfikat ERCA w ostatni dzień kursu. Jego koszt to ~150 – 200 euro. Minimalna liczba chętnych: 5 osób.
- Istnieje również możliwość zorganizowania kursu dedykowanego dla grupy zorganizowanej (trwa on wtedy 4 dni). Szczegółowych informacji dotyczących szkoleń z niskim parkiem linowym udziela Aga Leśny (aga.lesny@naukaprzygoda.edu.pl, 501 783 923).
Więcej informacji o parku linowym, audycja radiowa, klip: kliknij >>>
ZGŁOSZENIA: