PoPracownia – nasz projekt „Ukraiński” działa!

Dzięki pomocy darczyńców i wsparciu z grantów (o tym napiszemy więcej niebawem) uruchomiliśmy PoPracownię! Jest taka, jaką sobie wymarzyliśmy :)

Codziennie działa punkt coworkingowy dla dorosłych i opieka dla dzieci. Dodatkowo program jest wzbogacony o warsztaty tematyczne dla dużych i małych, codziennie! a czasem dwa razy dziennie. Są to m.in.: artoterapia, spotkania z językiem polskim, zajęcia z malarstwa. Wieczorami spotyka się krąg dla kobiet :) Nieregularnie organizujemy również wydarzenia pro-społecznościowe, ostatnio wspólne wyplatanie wiklinowej altany, która służy jako element ogrodowego placu zabaw.

Nasi goście codziennie otrzymują bezpłatny, gorący posiłek.

Zatrudniliśmy kilka osób pochodzących z Ukrainy, w tym uchodźczynie/uchodźców, aby w ten sposób wesprzeć ich w stabilizacji swojej sytuacji w Polsce. Dzięki nim, my też uczymy się języka i nowej kultury.

Naprawdę, wydarzyły się cuda :) Jeśli będziecie w Warszawie, w okolicach Osiedla Jazdów – zapraszamy Was w odwiedziny!

Co dalej?

W tej chwili mamy trzy priorytety:

1. Zbudowanie większej, aktywnej społeczności wolontariuszy działających w PoPracowni ponieważ mamy braki w grafiku :(

2. Profesjonalizacja pomocy w tym szkolenia i superwizje dla wolontariuszy, działania przeciwdziałające wypaleniu

3. Działania spajające „społeczność lokalną” PoPracowni czyli stałych Gości i Gościnie zarówno z Ukrainy ale i Polski. To ważny etap budowania więzi a więc i kapitału społecznego!

Jeśli chcecie wesprzeć nasze działania możecie przekazać dowolną wpłatę w naszej „zrzutce”. Obiecujemy zrobić z nich dobry użytek!

Jeśli chcielibyście dołączyć do zespołu wolontariackiego – skontaktujcie się z Łukaszem, lukasz.czyz@naukaprzygoda.edu.pl.

Jeśli macie pomysł na inną formą wsparcia, odezwijcie się do Diany (kontakt w języku angielskim lub ukraińskim) dianakarpenko@gmail.com