Adventus 2014 – warsztaty pedagogiki przygody

Ciągle słyszysz o „tej” pedagogice przygody, ale nie wiesz co to dokładnie znaczy? Słyszałaś i słyszałeś, że to ciekawa teoria i uniwersalne metody ale nie wiesz za bardzo jakie? Pracujesz z grupami, chcesz wyjść z nimi poza sale warsztatowe czy szkolne, ale nie wiesz od czego zacząć?

Zapraszamy Cię na trzecią edychę warsztat pedagogiki przygody „dla początkujących”! Podstawy teorii, ale przede wszystkim nauka przez doświadczenie. Jako uczestnik weźmiesz udział w szeregu gier i zabaw, a później wspólnie podsumujemy zdobyte doświadczenia i sprawdzimy czy można je zastosować w pracy z Twoją grupą.

Warsztat polecamy nauczycielom, pracownikom ośrodków edukacji ekologicznej, animatorom, harcerzom, instruktorom rekreacji ruchowej oraz wszystkim, którzy interesują się możliwościami wykorzystania niskiego parku linowego i klasycznych gier pedagogiki przygody.

warsztaty_plakat

Co, gdzie, kiedy?

Miejsce: „Pod Kogutem”, Krępa (30 km od Warszawy) ul. Długa 8 , Krępa /koło Zalesia Górnego. Przy wpisywaniu w GPS prosimy podać  „Krępa,Prażmów przy ul.Dojazdowej” (w okolicy są dwie ulice Długie). Dojazd własnym samochodem lub Koleją Mazowiecką (ok 30 minut spacerem od stacji)

Zakwaterowanie: Nowe, przyjemne drewniane domki wieloosobowe, każdy z własną łazienką i werandą. Pościel w cenie. Możliwość noclegu w pokoju o wyższym standardzie za dodatkową opłatą.

Na miejscu znajduje się mały punkt gastronomiczny, w którym można kupić kawę z ekspresu, herbatę, przekąski, alkohol. Tradycją miejsca jest nie spożywanie własnych potraw i napojów na terenie ośrodka.

Godziny: zaczynamy w sobotę o 10:00, kończymy w niedzielę o 16:00 po obiedzie.

Wyżywienie: Trzy posiłki dziennie + owoce, kawa i herbata. Możliwość posiłków vege.

Co należy zabrać: ubranie umożliwiające przebywanie na powietrzu niezależnie od warunków atmosferycznych, wygodne obuwie z twardą podeszwą (do ćwiczeń na parku linowym). Proponujemy zabrać kubek termiczny, przybory do pisania, ulubioną herbatę, preparat przeciwko komarom. Jeśli grasz na gitarze lub innym instrumencie – zabierz go + śpiewnik ze sobą; wspólne granie przy ognisku jest tradycją naszych wyjazdów! Na miejscu będzie możliwość zakupu wydawnictw Pracowni Nauki i Przygody oraz zamówienia gier i narzędzi treningowych.

Koszt: 190 zł w tym wyżywienie, zakwaterowanie, materiały dla uczestników, zaświadczenie o udziale w warsztatach. Ubezpieczenie NNW uczestnicy wykupują we własnym zakresie.

Zgłoszenia:

Warsztaty odbędą się w grupie minimum 8, maksimum 15 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o wysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego: adventus2014_zgloszenie  na adres: pracownia@naukaprzygoda.edu.pl lub poprzez wypełnienie formularza pod zaproszeniem.

Po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 100 zł na numer konta podany w zakładce kontakt z dopiskiem „warsztaty adventus 2014”.

Przeczytaj relację z poprzednich edycji!

#1 edycja 2012 >>>

#2 edycja 2013 >>>

Warsztat poprowadzą trenerki Aga Leśny, Asia Kacprzycka oraz asystent Maciek Olszak. Więcej o nich przeczytacie w zakładce „zespół„.