Adventus #5 – warsztaty pedagogiki przygody – w Kaczym Bagnie

adventus_03

Outdoor Education, Erlebnispädagogik, Pedagogika Przygody – czy mogą one zmobilizować do bardziej efektywnego zdobywania wiedzy o świecie i bardziej harmonijnego funkcjonowania społecznego?

Zapraszamy na piątą już edycję warsztatu Adventus, czyli pedagogiki przygody „dla początkujących”! Pedagogika przygody, czyli nauka przez doświadczenie, teoria zanurzona w działaniu, edukacja na łonie natury. Jako uczestnik weźmiesz udział w szeregu aktywności plenerowych, aby później móc wspólnie podsumować zdobyte doświadczenia i przedyskutować możliwość adaptacji nowo zdobytej wiedzy do pracy z Twoją grupą docelową.

Warsztat polecamy nauczycielom, pracownikom ośrodków edukacji ekologicznej, animatorom, edukatorom, harcerzom, instruktorom rekreacji ruchowej oraz wszystkim, którzy interesują się możliwościami wykorzystania niskiego parku linowego i klasycznych gier pedagogiki przygody.

Jeśli pracujesz z grupami i chcesz z procesem edukacyjnym wyjść poza sale szkolne lub warsztatowe, a szukasz inspiracji – to ten warsztat jest dla Ciebie.

Zapraszamy serdecznie!

 

Co, gdzie, kiedy?

Miejsce: „Kacze Bagno – Miejsce Inicjatyw Pozytywnych”, Kacze Bagno koło Nowego Miasta Lubawskiego.

Data: 18.09 – 20.09 2015

Godziny: zaczynamy w piątek o 16:00, kończymy w niedzielę o 13:00 (możliwość zamówienia dodatkowego obiadu).

Zakwaterowanie: cała grupa będzie nocowała w jednym wspólnym kubryku (dużej sali) dla wzmocnienia procesu grupowego (idea statku), łazienki w korytarzach.

Wyżywienie: trzy posiłki dziennie + owoce, kawa i herbata. Możliwość posiłków wegetariańskich.

Co należy zabrać: ubranie umożliwiające przebywanie na powietrzu niezależnie od warunków atmosferycznych, wygodne obuwie z twardą podeszwą (do ćwiczeń na parku linowym). Dodatkowo proponujemy zabrać kubek termiczny, ulubioną herbatę, preparat przeciwko komarom. Mile widziane instrumenty muzyczne do wieczornego grania przy ognisku. Na miejscu będzie możliwość zamówienia książek, gier i narzędzi treningowych oferowanych przez Pracownię Nauki i Przygody.

Koszt: 370 zł  – zgłoszenia i płatność do końca lipca, 410 zł – zgłoszenia w sierpniu

w tym: wyżywienie, zakwaterowanie, materiały dla uczestników, zaświadczenie o udziale w warsztatach. Ubezpieczenie NNW uczestnicy wykupują we własnym zakresie.

Prosimy o wpłatę zadatku w wysokości 150 zł jako potwierdzenie rezerwacji miejsca.

Zgłoszenia: