Adventus – warsztat outdoor & experiential education #17

Wracamy z naszym kultowym warsztatem w Góry Bystrzyckie (ostatni raz byliśmy tam w 2015).

Dołącz do ponad 250 absolwentów tego warsztatu i zacznij swoją przygodę z rozwojowymi działaniami plenerowymi!

ZGŁOSZENIA: https://app.evenea.pl/event/adventus17/

Adventus to doświadczanie połączone z poznaniem kontekstu teoretycznego i praktycznego outdoor & experiential education, pedagogiki przygody. Dzięki temu:

  • Intensywnie zanurza w doświadczeniu, a więc szybko się uczysz.
  • Obserwujesz siebie i grupę w działaniu – więc od razu widzisz w jakich działaniach możesz wykorzystać prezentowane formy
  • Łączysz przyjemne z pożytecznym – rozwijasz siebie ucząc się nowych metod, masz czas na regenerację w przyrodzie, jesteś w grupie z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, jest czas na wymianę doświadczeń, nawiązywanie relacji osobistych i zawodowych.
width=300

Ten warsztat jest dla Ciebie jeśli:

  • pracujesz, lub chcesz zacząć pracować z grupami
  • chcesz wyjść z programem poza sale warsztatowe
  • szukasz inspiracji
  • chcesz poznać inne osoby o podobnych zainteresowaniach
  • masz ochotę na spędzenie kilkunastu godzin w plenerze
  • dopiero zaczynasz lub chcesz zacząć działania w metodyce outdoor&experiential education

Gdzie?
Dom Gościnny Wataszka, Wójtowice (Góry Bystrzyckie), http://www.wataszka.com/http://www.wataszka.com/

Kiedy?

25-26.03.23 (sobota-niedziela). Zaczynamy o godzinie 9:00 , kończymy w o godzinie 16:30.

Dla kogo?

Zapraszamy nauczycieli, trenerów, animatorów, studentów oraz osoby zainteresowane outdoor/adventure/experiential education, pedagogiką przygody i pedagogiką przeżyć.

width=274

Minimalna liczebność grupy: 10 osób.


W programie
:

  • Doświadczenie pedagogiki przygody i pokrewnych nurtów na „własnej skórze”
  • Kilkanaście gier i ćwiczeń rozwojowych dla uczestników w różnym wieku
  • Gry i ćwiczenia na niskim parku linowym i w gumizeli
  • Teoretyczne podstawy pedagogiki przygody/experiential education
  • Metody aktywnego omawiania oraz podsumowywania ćwiczeń dla różnych grup wiekowych
  • Metody inspirowane edukacją przyrodniczą
  • Podsumowywanie ćwiczeń będące przyczynkiem do refleksji i rozwoju osobistego – jednym słowem, Ty też się czegoś o sobie dowiesz!

Adventus, w opinii uczestników, to wspaniała okazja do zainspirowania się, „naładowania baterii”, własnego rozwoju przy okazji poznawania wielu metod i technik z nurtu pedagogiki przygody.

Jako uczestnik weźmiesz udział w szeregu aktywności plenerowych, aby później móc wspólnie podsumować zdobyte doświadczenia i przedyskutować możliwość adaptacji nowo zdobytej wiedzy do pracy z Twoją grupą.

Udział w warsztacie może być intensywnym doświadczeniem – dzięki temu szybko i bez nudy się uczysz!

Opłaty za wydarzenie*:

  • non-profit” 810 zł (dla ngo, niekomercyjnych placówek edukacyjnych, niepracujących uczniów i studentów)
  • „mecenas” early birds 860 (dla firm, jednostek komercyjnych oraz osób, które mogą wesprzeć działania fundacji przy wpłacie do 25.02)
  • „mecenas” lazy birds 920 zł lub więcej (dla firm, jednostek komercyjnych oraz osób, które mogą wesprzeć działania fundacji, przy wpłacie po 25.02)

Cena obejmuje: nocleg i wyżywienie, materiały teoretyczne w wersji elektronicznej, przekąski i napoje przez cały czas trwania warsztatu, zaświadczenie o udziale w warsztatach oraz całą garść doświadczeń i inspiracji.

Ubezpieczenie NNW uczestnicy wykupują we własnym zakresie.

Dodatkowy bonus: uczestnicy warsztatów otrzymają 15% zniżki na zakupy w naszym sklepie internetowym.

width=1000

Lokalizacja

Dom Gościnny Wataszka

znajduje się w górnej części wsi Wójtowice w Górach Bystrzyckich, na wysokości ponad 700 m n.p.m. Dom prezentuje oryginalną architekturę regionalną, odnowioną zgodnie z klasycznym stylem sudeckim. Dla gości przygotowane są cztery nowe, piękne pokoje z łazienkami. Drewniane, gustowne wnętrza dają poczucie ciepła i swobody. Pokoje są duże i przestronne co pozwala wygodnie i komfortowo odpocząć. Każdy pokój posiada łazienkę z umywalką, prysznicem i WC. Z okien można podziwiać piękną przyrodę, a poczuć ją bliżej można prawie za progiem.

width=1024

Jak się ubrać?

Ze względu na plenerowy charakter warsztatu prosimy o przybycie w wygodnym ubraniu w tym w długich spodniach oraz zamkniętych butach na twardszej podeszwie ze względu na planowaną grę na paku linowym. Zachęcamy do wzięcia kurtki przeciwdeszczowej!

Prowadzące:

Iwona Pawelec – Pudło – trenerka i instruktorka niskich parków linowych od 2013 roku. Właścicielka firmy I.W Outdoor, która realizuje kilkadziesiąt programów z niskim parkiem linowym rocznie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Pasjonatka narciarstwa, przyrody i aktywnego spędzania czasu. Ratowniczka GOPR. Przez kilka lat związana z fundacją Pracownia Nauki i Przygody.

Aga Leśny – trenerka i instruktorka niskich parków linowych od 2012 roku. Dyplomowana pedagog i kulturoznawca. Popularyzatorka idei i metod Experiential Education w Polsce, założycielka Pracowni Nauki i Przygody. Przeprowadziła ponad 600h treningów metodą pedagogiki przygody, wykorzystując niski park linowy do pracy z dziećmi, dorosłymi (w tym z osobami z niepełnosprawnościami).

+ asystentka/asystent w trakcie szkolenia trenerskiego.

*Zwrot opłaty:

W przypadku rezygnacji z udziału, uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaty w następującej wysokości (%wpłaty): – rezygnacja 30 dni przed: 100%; rezygnacja do 3 tyg przed: 50% ; rezygnacja do 2 tyg przed: 30%; późniejsza: brak zwrotu. Powyższa zasada została wprowadzona ze względu na ponoszone koszty związane z przygotowywaniem warsztatów w należytej jakości i z wyprzedzeniem. W przypadku odwołania warsztatu przez organizatorów obowiązuje pełen zwrot wnoszonej opłaty za warsztat.