Frank Grant w Polsce!

Spieszymy z wieściami, że do Polski przyjechał światowej sławy praktyk adventure i wilderness therapy! Pytany o swoją profesję odpowiada: „Nie jestem terapeutą. Jestem praktykiem terapii w naturze”. Frank Grant jest jednym z pierwszych europejczyków, który zaczął praktykować oraz rozwijać adventure therapy. Jest autorem 11 książek o tematyce. Wiele lat poświęcił pracy z młodzieżą zmagającą się z doświadczeniem molestowania seksualnego i samookaleczeń. Zanim zajął się adventure therapy, pracował m.in. jako inspektor bezpieczeństwa w Brytyjskich Siłach Powietrznych oraz był dyrektorem centrum aktywności lokalnej. Posiada również wieloletnie doświadczenie biznesowe i akademickie.

Frank Grant przyjechał na 2 miesiące do Polski by promować nurt adventure therapy.  Warto zwrócić uwagę, że metody którymi pracuje nie są skierowane wyłącznie do terapeutów. W Europie nurt ten jest szalenie inspirujący dla pracowników socjalnych, nauczycieli, edukatorów, trenerów oraz coachów. Frank aktywnie działa w społeczności Experiential Educators Europe gdzie od lat pokazuje jak obcowanie z naturą może korzystnie wpływać na wiele aspektów naszego życia.

W ramach prowadzonego przez siebie projektu Triverse Center, Frank podróżuje po całym świecie organizując warsztaty, konsultacje oraz ceremonie i rytuały bazujące na jego wiedzy i doświadczeniu. Superwizuje programy rozwojowe, terapeutów oraz pisze kolejne książki i artykuły rozwijające adventure i wilderness therapy.

Nasza prezeska, Aga Leśny, uczestniczyła w wielu warsztatach Franka Granta:

„Na pierwszy warsztat poszłam ze sceptycznym nastawieniem. Samo pojęcie ’adventure therapy’ źle mi się kojarzyło. Do głowy przychodziły skojarzenia z new ageowym pseudo-szamanizmem, którego bardzo nie lubię. Tymczasem stanął przede mną niezwykle cichy i skromny człowiek, który zaprosił nas na spacer do lasu. Wykonując proste ćwiczenia i zadania stworzył ramy do procesu samorozwojowego, którego ja byłam liderką. Niczego nie narzucał. Rzeczywiście miałam wrażenie, że „facylituje” nasze doświadczenie natury tak, aby było ono dla nas rozwojowe. Pokazał mi wtedy, jak dostrzec niezwykle bogate życie drzew – i choć zabrzmi to niezwykle banalnie – wtedy po raz pierwszy spojrzałam na drzewa w nowy sposób. Tamto niezwykłe doświadczenie noszę w sobie do dziś. To właśnie dlatego bardzo chciałam zaprosić Franka do Polski i niezwykle się cieszę, że przyjął nasze zaproszenie!”

W programie wizyty Franka Granta są seminaria promujące adventure therapy, warsztaty praktyczne oraz tzw. vision quest. Wszystkich zainteresowanych współpracą z Frankiem, zapraszamy do kontaktu.

Najbliższą okazją do poznania jego metod pracy będą warsztaty „Adventus„, których Frank jest gościem specjalnym.

Program wizyty Franka Granta w Polsce: