Gra miejska dla gimnazjalistów

Pamiętacie jak wyglądało Rondo de Gaulle’a w 1990 roku? A możecie wiecie ile metrów ma Kolumna Zygmunta; między jakimi ulicami znajdują się Kamienne Schodki? Albo skąd się wzięła nazwa Empik?

Z takimi i innymi pytaniami 30 maja zmierzyła się pierwsza klasa gimnazjum z Zespołu Szkół nr 43 podczas gry miejskiej „Warszawa z dawnych lat”

Uczniowie podzieleni na 5-6 osobowe patrole otrzymali kartę zadań ze zdjęciami starej Warszawy i pytaniami dotyczącymi konkretnych miejsc m.in. Rotunda, Plac Trzech Krzyży, Brama UW, Rynek Starego Miasta. Każdym patrolem opiekowała się jedna dorosła osoba – wolontariusz Fundacji.

Zadania dotyczyły miejsc ze zdjęć – ich historii, dokładnych nazw czy wysokości. Ponadto w trzech punktach stały osoby z dodatkowymi zadaniami do wykonania jak np. rozwiązanie quizu czy zrobienie zdjęcia w konkretnym miejscu.

Za każdą prawidłową odpowiedź patrol dostawał punkty. Wygrywał ten, który zebrał najwięcej punktów.

Dla niektórych uczniów była to pierwsza samodzielna wyprawa po Warszawie – trzeba było znaleźć odpowiedni autobus, pojechać w dobrą stronę i odnaleźć się na mapie. Niełatwe zwłaszcza jeśli na co dzień się tego nie robi.

Wszystkie patrole świetnie poradziły sobie z postawionym przed nim zadaniem. Po podsumowaniu gry, wyłonieniu zwycięzców i rozdaniu symbolicznych nagród wszyscy poszliśmy na lody.

Kolejna gra już we wrześniu!