„Graj i projektuj gry: Erlebnispädagogik w teorii i praktyce”

Zapraszamy na kolejny warsztat w ramach projektu Akademia Pedagogiki Przygody. Tym razem, na zaproszenie Pracowni Nauki i Przygody, przyjeżdża do Polski trener Rafał Ryszka, specjalizujący się w pracy metodami Erlebnispädagogik czyli pedagogiki przeżyć.

Relacja z podobnych warsztatów w 2013 >>>

Termin:

15 – 17. 05. 2015 (piątek godz. 16:00 – niedziela godz.12:00)

Miejsce:

Kacze Bagno – niezwykle urokliwe „miejsce inicjatyw pozytywnych” adres: wybudowanie 4, 13-306 Kurzętnik.  Dojazd samochodem we własnym zakresie lub do Iławy skąd możliwe jest odebranie Państwa busem.

Dojazd samochodem z Warszawy: Trasą nr: 7 (na Gdańsk) w Mławie skręcamy w lewo na Działdowo/Lidzbark/Brodnicę na trasę nr: 544. Za Lidzbarkiem (na trasie 544) w miejscowości Wlewsk skręcamy w prawo na Nowe Miasto Lubawskie. Przejeżdżamy przez miejścowości: Słup, Boleszyn, Mroczno. Teraz uwaga, jesteśmy już blisko celu. Mijamy Gwizdziny jedziemy z górki, lekki luk w prawo na dnie górki, i jedziemy pod stroma górkę, przed szczytem górki skręcamy w lewo w polna drogę (Jeżeli dojechałaś/eś do skrętu na Krzemieniewo, zawróć, i cofnij sie o 80m). Jesteśmy w Kaczym Bagnie” .

kaczebagnoZakwaterowanie: w wieloosobowym „kubryku” (łóżka bez pościeli), w przytulnym domu przystosowanym do przyjmowania grup turystycznych. W domu znajduje się kilka miejsc warsztatowych, węzły sanitarne gotowe na obsługę dużych grup.

Wyżywienie: trzy posiłki dziennie przygotowywane z produktów lokalnych w kuchi Kaczego Bagna. Możliwość wyżywienia wegetariańskiego. Prosimy o zabranie ulubionej kawy i/lub herbaty, owoców.

Prowadzący:

Rafał Ryszka (ur. 1975) – pedagog pracujący w Leipzig, współzałożyciel i Członek Zarządu Wrocławskiego Stowarzyszenia Wychowawców; wieloletni instruktor harcerski, członek Waldorfschulgemeinschaft e.V. w Leipzig; organizator międzykulturowych spotkań młodzieży (certyfikat Deutsch-Polnisches Jugendwerk); koordynator m.in. Polsko-niemieckich wymian dla młodzieży i pedagogów metodą Erlebnispädagogik; zawodowo: pedagog w szkole specjalnej Lernen plus gGmbH Schloss Schönefeld w Leipzig.

Rafał od lat przyjaźni się w ekipą Pracowni, prowadził dla nas już dwukrotnie warsztaty, był gościem na konferencjach, napisał rozdział do naszej książki.

Adresaci warsztatów:

Serdecznie zapraszamy pedagogów, studentów pedagogiki i kierunków pokrewnych,
nauczycieli, pracowników edukacyjnych, harcerzy, instruktorów edukacji ekologicznej, osóby pracujących z dziećmi i młodzieżą, trenerów zainteresowanych meodami terenowymi, animatorów wymian oraz projektów międzynarodowych.

Cele:

– poznanie ciekawych metod pracy z grupą w przyrodzie (doświadczymy i omówimy szereg gier, zabaw i ćwiczeń terenowych)
– praktyczna nauka projektowania gier i zajęć w terenie (zagramy oraz zaprojektujemy własne gry)
– poznanie teorii (terminologia, rozumienie na przestrzeni czasu i obecnie) pedagogiki przeżycia oraz poznanie podstawowych warunków i zasad pedagogiki przeżycia
– formy zastosowania pedagogiki przeżycia: parki linowe, spływy, wycieczki, zajęcia edukacyjne, wymiany międzynarodowe

Program:

3 dni intensywnego warsztatu, w doborowym towarzystwie i na świeżym powietrzu, czyli:

– poznanie i integracja uczestników z wykorzystaniem gier i zabaw pedagogiki przeżyć

– gra terenowa zaprojektowana wg zasad pedagogiki przeżyć wraz z omówieniem (kryteria, zasady, dobór technik w zależności od celów)

– projektowanie i przeprowaszenie własnych gier i ćwiczeń w grupach, podsumowanie, wyciągnięcie wniosków

– formy zastosowania konkretnych metod i technik pedagogiki przeżyć w zależności od potrzeb specyficznych grup

Uwaga: szczegółowy program zostanie opracowany na podstawie diagnozy potrzeb, doświadczenia oraz oczekiwań uczestników warsztatów.

Zgłoszenia:

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego umieszczonego poniżej najpóźniej do 8 kwietnia 2015 oraz wpłatę bezzwrotnego zadatku w wysokości 150 zł na konto Pracowni Nauki i Przygody 76 1140 2017 0000 4102 1288 5005 z dopiskiem „warsztat pedagogiki przeżyć”. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń wraz z wpłatami. Warsztat odbędzie się gdy zbierze się minimalna liczba uczestników.

Co należy zabrać:

Ciepłe ubranie, nieprzemakalną kurtkę i wygodne buty, śpiwór lub własną pościel, kawę i/lub ulubioną herbatę, przybory do pisania.

Cena:

Całkowity koszt warsztatu wynosi 390 zł (przy zgłoszeniach do końca lutego – później 430 zł). Cena zawiera: zajęcia programowe z trenerem, wyżywienie, zakwaterowanie, materiały programowe. Nie zawiera ubezpieczenia NNW (we własnym zakresie).

Uwagi:

Większa część zajęć programowych planowana jest na świeżym powietrzu niezależnie od warunków pogodowych. Jeśli masz wątpliwości czy Twój stan zdrowia pozwala Ci wziąć udział w warsztacie – skontaktuj się z nami.

Wszyscy uczestnicy naszych warsztatów otrzymują kupon zniżkowy w naszym sklepie w wysokości 15% aktywny przez dwa lata.

Kontakt:

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania! Prosimy o kontakt e-mailowy: pracownia@naukaprzygoda.edu.pl lub telefoniczny: Agnieszka Leśny, 501 783 923