Integracyjna przygoda uczniów LO „Żmichowska”

Najpierw liceum….

W dniach 5-6 września 2013 mieliśmy przyjemność zorganizowania dnia gier integracyjnych i budujących zaufanie dla młodzieży z XV LO im. N. Żmichowskiej z Warszawy. Pięknego miejsca na nasze wydarzenie użyczył nam Ogród Botaniczny w Warszawie – jedno z bardziej przyjaznych miejsc na terenie stolicy! W tak sprzyjających okolicznościach przyrody, przy pięknej pogodzie, rozpoczęliśmy nasze zajęcia 9 rano. Uczniowie pięciu klas pierwszych, wraz z nauczycielami, musieli zmierzyć się z zadaniem, które przed nimi postawiliśmy. Wszystko zaczęło się od przekazania map Ogrodu Botanicznego, na których zaznaczonych było 6 punktów z grami i zadaniami, w których uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami komunikacyjnymi, pracą w grupie, sprawdzić zaufanie do swoich kolegów i nauczycieli. Wcielili się w role owiec i pasterzy, więźniów Azkabanu, przemierzali park linowy, znaleźli się w fabryce piłek, wykazywali się kreatywnością układając klocki Duplo i przemierzali odległe światy na latającym dywanie. Dzięki wykonanym zadaniom uczniowie lepiej się poznali dowiadując się o sobie nowych rzeczy oraz widząc się w nietypowych sytuacjach. Nauczyciele, którzy brali udział w zadaniach lub bacznie przyglądali się uczniom mieli okazję zobaczyć jak ich klasy funkcjonują w zadaniach zespołowych.

Uczniom chyba się podobało, bo po grach kilkoro z nich zgłosiło się do nas w charakterze wolontariuszy :)

A potem gimnazjum!

Ledwo co pożegnaliśmy się z uczniami XV LO im. Żmichowskiej, a już organizowaliśmy kolejne gry dla gimnazjum nr 34 im. Żmichowskiej w Warszawie. 24-ego września wciąż w pięknym Ogrodzie Botanicznym, znaleźliśmy się z 90. uczniami klas pierwszych żądnych wrażeń i dobrej zabawy. Bo kto chciałby siedzieć w jednym miejscu w tak piękny dzień? Podążając śladami swoich starszych kolegów odkrywali tajniki współpracy i komunikacji. Wykorzystali swoje umiejętności i sprawili, że zaledwie w 120 sekund 37 piłek znalazło się w innym miejscu niż były na początku. Przez trzy godziny spędzone w Ogrodzie, w otoczeniu kwiatów i roślin, pierwszoklasiści nabyli nowe umiejętności, które na pewno pozwolą im stworzyć zgrane klasy z nauczycielami-mistrzami!

Dziękujemy kadrze „Żmichowskiej” za otwartość i zaangażowanie w trakcie gier. Aż szkoda, ze nie jesteśmy Waszymi uczniami!

Za piękne zdjęcia dziękujemy Dominikowi Milewskiemu.

/kr/