Uwaga! Zostało już tylko kilka miejsc na konferencję „Edukacja Przygodą” – jeśli chcecie do nas dołączyć – wypełnijcie zgłoszenie JUŻ. Poniżej treść komunikatu 2:
„Szanowni Państwo,
Informujemy, że zakończyliśmy zgłoszenia wystąpień, plakatów oraz warsztatów organizowanych w ramach III Ogólnopolskiej Konferencji „Edukacja Przygodą”. Wciąż jeszcze można zgłosić swój udział bierny – w miarę wolnych miejsc. Zachęcamy do śledzenia informacji na stronie www.edukacjaprzygoda.edu.pl oraz na stronie Facebook: https://www.facebook.com/events/796110017151076/ (wydarzenie na profilu Pracowni Nauki i Przygody).
Program
W programie konferencji znalazły się wystąpienia zaproszonych gości, referaty uczestników, sesja plakatowa, warsztaty praktyczne z zakresu experiental/outdoor/adventure education oraz edukacji ekologicznej i leśnej oraz tzw. przestrzeń otwarta. Listę prelegentów oraz ramowy program wraz z tytułami sesji znajdą Państwo na stronie www.edukacjaprzygoda.edu.pl.
Przestrzeń otwarta – to czas i miejsce na zaproponowane przez Państwa warsztaty lub dyskusje! Każdy z uczestników będzie mógł zaproponować temat, poprowadzić mini-warsztaty czy spotkać się z osobami o podobnych zainteresowaniach. Tematy i formy będą zgłaszane w piątek a realizowane w sobotę.
Gość specjalny
Dr Pete Allison z Uniwersytet w Edyburgu – wybitny specjalista w dziedzinie outdoor/adventure education, badacz sail training, ekspedycji i wypraw. Wieloletni wykładowca School of Education, kierownik studiów doktoranckich w zakresie outdoor education. Recenzent wielu prestiżowych periodyków naukowych w tym Journal of Experiential Education oraz Cambridge Journal of Education. Dr Allison wygłosi wykład inauguracyjny oraz poprowadzi warsztaty metodo logiczne.
Prekonferencja – 15.10.2015 (czwartek), start g.16:00
Nieformalne spotkanie osób, organizacji i instytucji zainteresowanych tworzeniem sieci podmiotów, których celem jest działanie lub rozwój teorii i metody tzw. pedagogiki przygody oraz nurtów pokrewnych. Podsumujemy dotychczasową działalność w około „Edukacji przygodą” i zastanowimy się co dalej. Prekonferencja będzie też okazją do rozmów nieformalnych i swobodnym spotkaniem społeczności, która tworzy się wokół tematyki edukacji przygodą w Polsce.
Prekonferencję poprowadzi Magda Jędrzejczyk – liderka Szkoły Aktywnego Wypoczynku „Frajda”, od lat działająca w międzynarodowych projektach związanych z outdoor education. Na prekonferencji opowie m.in. o współpracy z The European Institute of Outdoor Adventure Education and Experiential Learning (EOE). Opłata za udział w prekonferencji wynosi 125 zł i pokrywa koszty noclegu, kolacji w czwartek oraz śniadania w piątek.
Warsztaty
Warsztaty tradycyjnie już, wzbogacają program konferencji i nadają jej wymiar praktyczny. Do poprowadzenia warsztatów zaprosiliśmy specjalistów w poszczególnych dziedzinach; experiental learning, edukacji przyrodniczej, edukacji leśnej, pedagogiki przygody. Opisy poszczególnych warsztatów znajdują się na stronie www konferencji i są systematycznie uzupełniane. Uczestnicy będą się samodzielnie zapisywali na warsztaty po przybyciu na konferencję.
Strój na warsztaty
Większość planowanych warsztatów ma charakter aktywny i plenerowy. Prosimy o zabranie stroju umożliwiającego udział w aktywnościach na zewnątrz, nawet przy deszczowej pogodzie. Osoby zainteresowane udziałem w warsztacie z niskim parkiem linowym prosimy o zabranie długich spodni oraz wygodnych butów z twardą podeszwą.
Dojazd
Dla tych z Państwa, którzy planują przybyć na konferencję komunikacją publiczną, oferujemy możliwość skorzystania z bezpłatnego busa z Radomia, który zostanie podstawiony w piątek rano. Aby skorzystać z tej formy transportu prosimy o zgłoszenie do 5 października na adres: konferencja@naukaprzygoda.edu.pl. Najbliższe miejscowości to Radom i Pionki.
Gospodarze ośrodka zalecają, aby korzystając z nawigacji satelitarnej, wpisywać koordynaty GPS lub nazwę ośrodka (a nie adres!).
Jeśli dysponujecie Państwo wolnymi miejscami w samochodzie, zachęcamy do kontaktu z pozostałymi uczestnikami poprzez stronę wydarzenia w portalu Facebook. Będzie nam miło, jeśli pomożecie innym dotrzeć na czas!
Stypendium konferencyjne
Dzięki hojności Mecanasów konferencji mogliśmy uruchomić konkurs stypendialny dla uczestników, aby trudności finansowe nie były przeszkodą w dotarciu do nas. Pozostały jeszcze ostatnie stypendia do wygrania. Zachęcamy do przekazania tej informacji znajomym studentom, doktorantom, nauczycielom.
Skrócenie pobytu
Jeśli ktoś z Państwa planuje obecność jedynie na fragmencie konferencji, a nie zaznaczyli tego Państwo przy zgłoszeniu – bardzo prosimy o zgłaszanie takich przypadków PILNIE na adres: konferencja@naukaprzygoda.edu.pl. Uchroni nas to przed marnotrawstwem posiłków, które przygotowywane są dla konkretnej liczby osób.
Wydłużenie pobytu
Ośrodek konferencyjny położony jest w niezwykle malowniczej okolicy. Zachęcamy Państwa do wycieczek i spacerów po zakończonej konferencji. Polecane trasy wycieczek znajdziecie Państwo na stronie www ośrodka.
Dodatkowy obiad w sobotę
Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego obiadu w sobotę, po zakończeniu konferencji. Prosimy zgłaszać zapotrzebowanie na obiad indywidualnie w recepcji ośrodka. Odpłatność za dodatkowy posiłek wynosi 30 zł i jest ponoszona przez uczestników indywidualnie.
Kontakt:
Sprawy organizacyjne: Dorota Wesołowska, 508 199 374 (prosimy dzwonić po godz. 17:00)
Sprawy merytoryczne: Agnieszka Leśny, 501 783 923
konferencja@naukaprzygoda.edu.pl