Odnowienie certyfikatów ERCA

p102094821.10.2016, już po raz drugi, organizowaliśmy odnowienie certyfikatów ERCA (European Ropes Course Association) „Low Ropes Course Instructor&Constructor” dla absolwentów naszych kursów budowy i działań na niskich parkach linowych. Tym razem, na wezwanie stawiła się trójka śmiałków, w tym dwójka trenerów Pracowni Nauki i Przygody. Uczestnicy wzięli udział w sesji dyskusyjnej podsumowującej ich doświadczenia jako trenerów. Prowadzący – Daniel Dammier – odpowiedział na najbardziej nurtujące pytania. Następnie uczestnicy mieli za zadanie przygotować program oraz prawidłowo zbudować do niego niski park linowy dla uczestników kursu podstawowego. Mimo deszczu i niskiej temperatury, powstał ciekawy park linowy stanowiący przykład możliwej realizacji dla kursantów. Program został przeprowadzony prawidłowo i bezpiecznie – czyli wszystkie certyfikaty zostały przedłużone o kolejne lata. Brawo!

Standardy ERCA wymagają odnawianiem ważności certyfikatów co trzy lata, co jest podyktowane doświadczeniem trenerów ERCA na całym świecie.  W ciągu kolejnych dwóch lat można go odświeżyć i tym samym przedłużyć jego ważność o kolejne 3 lata. Jeśli się zaniedba tę procedurę, po 5 latach certyfikat trzeba zdobywać od nowa.

Pracownia Nauki i Przygody jest jedyną organizacją w Polsce, która organizuje kursy certyfikowane i odnawianie certyfikatu instruktora i konstruktora LRC ERCA.