Odświeżenie certyfikatu instruktora LRC ERCA

2015-04-20 16.30.58W kwietniu 2015 pierwszy raz zorganizowaliśmy odświeżenie certyfikatu instruktora budowy i prowadzenia niskich parków linowych ERCA (European Ropes Course Association) dla instruktorów, którzy zrobili certyfikat trzy lata temu.

Standardy ERCA wymagają odświeżania co trzy lata  certyfikowanych trenerów. Nie jest to jednak powtórka egzaminu. Doświadczeni trenerzy dołączyli do regularnego kursu opowiadając o swoich doświadczeniach w czasie sesji analizy ryzyka na parkach linowych. Następnie mieli indywidualne, dwugodzinne spotkanie z trenerami w czasie którego mogli omówić nurtujące ich kwestie. Następnie, pod okiem trenera budowali ciekawe, bardziej złożone konstrukcje linowe.

Certyfikat instruktora ERCA ważny jest 3 lata. W ciągu kolejnych dwóch lat można go odświeżyć i tym samym przedłużyć jego ważność o kolejne 3 lata. Jeśli się zaniedba tę proced2015-04-20 16.27.35urę, po 5 latach certyfikat trzeba zdobywać od nowa.

Pracownia Nauki i Przygody jest jedyną organizacją w Polsce, która organizuje kursy certyfikowane i odświeżenie certyfikatu instruktora LRC ERCA.