Pokaz warsztatu pedagogiki przygody – relacja

 

26 sierpnia 2017, na terenie warszawskiego osiedla Jazdów i domku „OsiemPrzezDwa”, odbył się pokaz warsztatu pedagogiki przygody. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem! Musieliśmy stworzyć listę rezerwową uczestników, co świadczy o rosnącej popularności pedagogiki przygody w Polsce :) Na warsztacie zaprezentowaliśmy w praktyce możliwości pracy w tym nurcie. 16 uczestników wzięło udział w ćwiczeniach i grze na parku linowym oraz szeregu ćwiczeń i gier plenerowych. Wszystkie aktywności były omawiane w duchu metody active reviewing oraz dyskutowaliśmy o możliwościach ich wykorzystania. Celem warsztatu było zaprezentowanie pedagogiki przygody jako wartościowego nurtu, pokazanie jak działa nasza fundacja ale również spędzenie czasu w zieleni, naładowanie baterii i poznanie osób zainteresowanych outdoor/adventure/experiential education. Ponieważ miało być plenerowo – obiad, ugotowany w kociołku, zjedliśmy w ogrodzie na trawie :)

Uczestnicy, na zakończenie warsztatu przekazali nam wiele ciepłych słów a my wiemy, że z nie jednym z nich coś jeszcze razem zorganizujemy.

Wszystkich zainteresowanych tematem pedagogiki przygody zapraszamy na warsztat „Adventus” będący świetnym wprowadzeniem do pracy w tym nurcie >>>

Warsztat był częścią programu Akademia Pedagogiki Przygody. Jego zorganizowanie było możliwe dzięki pomocy i zaangażowaniu wolonatriuszy tworzących fundację. Dziękujemy Adze Leśny, Adamowi Kaczmarkowi, Kasi Krężałek, Monice Babis, Asi Przydatek, Asi Keller i Dorocie Wesołowskiej (której zdjęcia widzicie w tej relacji :)

Domek OsiemPrzezDwa jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Pracownię Nauki i Przygody dzięki udostępnieniu przez Dzielnicę Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy.  Zostań patronem naszego domku i pomóż nam rozwijać go dla Warszawiaków: https://patronite.pl/osiemprzezdwa