Popłyń z nami w rejs!

Zapraszamy na niezwykły rejs żaglowcem „Pogoria”! Fundacja organizuje międzynarodową, żeglarską, wyprawę rozwojową. Poza żeglowaniem i zwiedzaniem portów basenu Morza Śródziemnego, rejs będzie okazją do wzięcia udziału w warsztatach oraz do poznania trenerów, edukatorów oraz entuzjastów i wolontariuszy działających w nurcie experiential education.

Językiem rejsu będzie język angielski, jednak w każdej wachcie płynie wolontariuszka lub wolontariusz naszej fundacji, którego zadaniem będzie m.in. wspieranie innych członków załogi.

Opis całego wydarzenia oraz zgłoszenia, znajdują się tu >>> poniżej skrót w języku polskim:

Dla kogo? Zapraszamy osoby związane z szeroko rozumianą edukacją i rozwojem; trenerów, coachów, nauczycieli, edukatorów, pracowników młodzieżowych wraz z przyjaciółmi i rodziną.

W załodze nie zabraknie również pasjonatów żeglarstwa oraz podróży.

Zapraszamy tych, którzy lubią aktywny wypoczynek :)

Daty: 22.11.2019 – 1.12.2019

Trasa: wyjazd z Polski autokarem. Start rejsu z Genui. Koniec: Civitavecchia. Po drodze, w zależności od wiatru i warunków atmosferycznych, odwiedzimy 1-2 porty.

Cena: zadatek 650 zł jako potwierdzenie rezerwacji. Następnie 2050 zł płatne w maksymalnie II ratach. W cenie zawierają się wszystkie opłaty, w tym podróż. Jest to cena non-profit.  

Cel: rejs jest połączeniem wyprawy żeglarskiej z wyprawą rozwojową. Będzie więc czas na aktywny wypoczynek, zwiedzanie, pracę zespołową przy obsłudze żaglowca oraz uczestnictwo w warsztatach rozwojowych.

Charakter żaglowca sprawia, że wszyscy członkowie załogi włączeni są w aktywności związane z prowadzeniem żaglowca (nawigacja, praca na żaglach, dbanie o statek). Program naszego rejsu został dodatkowo wzbogacony o warsztaty prowadzone przez samych uczestników w formie unconference. Warsztaty będą odbywały się raz dziennie, a uczestnictwo w nich nie będzie obowiązkowe :)

Korzyści dla uczestnika/uczestniczki:

  • poznanie trenerów z kilku krajów Europejskich
  • wymiana doświadczeń, możliwość uczestnictwa w dobrowolnych warsztatach
  • szlifowanie języka angielskiego
  • intensywny odpoczynek w naturze
  • poznanie nurtu rozwojowego sail training
  • zwiedzanie 2-3 portów basenu Morza Śródziemnego

Dlaczego organizujemy ten rejs?

Chcemy zachęcić innych do przeżycia niezwykłego doświadczenia jakim jest rejs na żaglowcu. Kilkoro z nas, spędziło na takich rejsach długie dni, uważając je za niezwykle wzbogacające. O ile powszechnie promuje się doświadczenie wspinaczki czy wędrówki leśnej w nurcie outdoor education – o tyle rzadko wspomina się o niezwykle rozwojowym potencjale żeglarstwa morskiego. Zachęcamy do przekonania się osobiście! Bezpośrednią inspiracją były niezwykłe wyprawy (np. na Tajwan czy Alaskę) organizowane przez trenerów dla trenerów skupionych w nieformalnej sieci Experiential Educators Europe.

Program dla trenerów – co wyróżnia ten rejs

Rejs na żaglowcu jest sam w sobie doświadczeniem team buildingowym. Z tym, że zamiast popularnych gier symulacyjnych oraz szkoleniowych, uczestnicy, zgrupowani w wachty, wykonują rzeczywiste zadania pozwalające statkowi płynąć np. stawiają/zrzucają żagle, sterują, pomagają gotować. Mimo, że czynności te bywają wyczerpujące fizycznie – „ładują” baterie dzięki wspólnotowej atmosferze oraz poczuciu wspólnego celu. Uczestnicy wachty szybko poznają się bardzo dobrze, a obcowanie z naturą przyspiesza tworzenie się więzi. Podczas dyżurów nawigacyjnych jest okazja do długich rozmów. Brak zasięgu telefonii komórkowej na morzu sprzyja praktyce uważności oraz byciu „tu i teraz”.

Dodatkowo, na tym rejsie, chętni trenerzy będą prowadzili warsztaty w formie unconference czyli sami zaproponują tematy, a udział w nich będzie nieobowiązkowy. Ze względu na chęć wygospodarowania dla uczestników trochę wolnego czasu – program nie będzie przeładowany. Planujemy 5 do 7 warsztatów oraz czas na relaks i zwiedzanie odwiedzanych portów.

FAQ

Czy będzie zimno? Średnie temperatury na tym akwenie, o tej porze roku to około 12-15 stopni w dzień i 8 – 12 stopni w nocy. Na morzu może być nieco chłodniej, niemniej nie warto rezygnować z krótkiego rękawka. Spodziewamy się też dużo więcej słońca, niż w Polsce :)

Więcej informacji można uzyskać od: Aga Leśny, aga.lesny@naukaprzygoda.edu.pl, 501 783 923