I stopień – kurs weekendowy

Kurs pedagogiki przygody I – weekendowy

 

Program: Teoretyczne i praktyczne konteksty pedagogiki przygody, szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej (w tym udzielanej w terenie), gry i zabawy terenowe dla grupy, zasady zdrowego i bezpiecznego wędrowania oraz organizacji wycieczek (zagadnienia prawne, organizacyjne, edukacyjne), podstawowe zasady ekologicznego biwakowania, praca z grupą zorientowana na wzmacnianie poczucia własnej wartości uczestników, ciekawe przykład zajęć integracyjnych w terenie (w tym zabawy ruchowe, piosenki, zawody, elementy pracy artystycznej).

Termin: 9-11.09.2011 (I część dla wszystkich) oraz do wyboru II część: 16-18.09.2011

lub 23-25.09.2011. Warunkiem ukończenia kursu jest obecność na obu jego częściach.

Miejsce: I część odbędzie się w Warszawie, II część okolice Warszawy (woj. Mazowieckie)


Prowadzący:Agnieszka Leśny – pedagog i kulturoznawca in spe. Doktorantka na Wydziale Pedagogicznym UW. Posiada doświadczenie w pracy z młodzieżą (szczególnie lubi pracować z gimnazjalistami). W swoich włóczęgach lądem i morzem zwiedziła już większą część Europy, Amerykę Północną. Odwiedziła Nepal i Indie. Na co dzień pracuje jako animatorka w Centrum Nauki Kopernik

Magdalena Zaborowska – pedagog i kulturoznawca z wykształcenia, a artysta z pasji. Posiada doświadczenie w pracy z grupami, szczególnie interesuje się działaniami międzynarodowymi. W wolnych chwilach podróżuje z aparatem i tworzy w glinie. Rozważa doktoryzowanie się z pedagogiki. Pracuje jako freelancer.

Małgorzata Pruszkowska – studentka Wydziału Zarządzania. Pasjonuje się turystyką i sportem, który zakłada bliski kontakt z naturą. W naszym zespole to ona rozpala ognisko w czasie deszczu i sypia pod gołym niebem. Posiada doświadczenie w pracy z młodzieżą (w tym z małymi dziećmi).

Gościnne: Wybrane zajęcia poprowadzą specjaliści z omawianych dziedzin oraz zespół Pracowni Nauki i Przygody. Więcej o nas: https://naukaprzygoda.edu.pl/?page_id=26

Co należy zabrać: Wygodny, nieprzemakalny strój (większość zajęć będzie odbywała się na dworze), śpiwór, karimatę, wygodne buty, plecak m.im. 40 L, latarkę, zeszyt + przybory do pisania, ciepły sweter, nakrycie głowy. Mile widziane instrumenty.

Zgłoszenia: ankietę zgłoszeniową prosimy wysyłać na adres: naukaprzygoda@gmail.com do 5  czerwca 2011. Uczestnicy zostaną poinformowani o kwalifikacji na kurs drogą elektroniczną 12.06. 2011 i poproszeni o wpłatę zaliczki.

Cena: Przy zgłoszeniu do 18 czerwca cena wynosi 650 zł. Po 18 czerwca kurs kosztuje 725 zł. Zaliczka w wysokości 200 zł. Reszta wpłaty tydzień przed rozpoczęciem kursu. W ramach opłaty zapewniamy: nocleg, wyżywienie, materiały szkoleniowe, certyfikat.

Pobierz: Ankieta-zgłoszeniowa