english:LRC2015_en
Kurs budowy i działań edukacyjnych na mobilnym parku linowym
W ramach projektu „Akademia Pedagogiki Przygody” zapraszamy na niezwykły kurs dla wszystkich, którzy chcą samodzielnie budować mobilne, niskie parki linowe. Na szkoleniu, evencie, pikniku, kursie, zbiórce czy obozie. Pakujesz sprzęt do bagażnika i jedziesz gdzie chcesz.
Dlaczego warto:
Nauczysz się:
– jak prawidłowo i bezpiecznie wieszać mobilne, niskie parki linowe
– jak projektować gry i działania na takich konstrukcjach
– gdzie można wieszać niskie parki linowe
– z jakich materiałów się je buduje
– skąd się wzięła idea niskich parków linowych, do czego się je wykorzystuje w Polsce i na zachodzie
– poznasz najlepsze standardy budowy, certyfikacji, doboru sprzętu według norm European Ropes Courses Association
– weźmiesz udział w kilku grach prowadzonych przez doświadczony zespół trenerski
– zaprojektujesz i zbudujesz własne gry na niskim parku linowym
– poćwiczysz angielski :)
– na kursie będzie minimum teorii, maksimum praktyki!
– po kursie i zdanym egzaminie będziesz wiedziała/wiedział jak samodzielnie zbudować niski park linowy, gdzie kupić materiały, jak podnosić swoje kwalifikacje. Będziesz certyfikowanym trenerem/trenerką ERCA!
– najlepszych kursantów zapraszamy do współpracy w zespole trenerskim Pracowni Nauki i Przygody
Przebieg
Kurs składa się z dwóch części: certyfikowanego szkolenia wg standardów ERCA wraz z egzaminem teoretycznym i praktycznym oraz z wprowadzenia do teorii i praktyki pedagogiki przygody. Większość zajęć w trakcie kursu odbywać się będzie na świeżym powietrzu przy aktywnym udziale uczestników.
Termin:
18.04 start g.10:00 – 21.04. 2015 meta ok. g. 16:00
Program: Wprowadzenie do pedagogiki przygody, wykorzystanie niskiego parku linowego do działań pedagogicznych w tym praca z grupami, bezpieczeństwo na niskim parku linowym, zasady budowy i montażu niskiego parku linowego, węzły, aspekty prawne, praktyczne metody pedagogiki przygody. Egzamin praktyczny i teoretyczny. Kurs prowadzony będzie w języku angielskim! Uwaga – w czasie kursu będziemy pomagać w tłumaczeniu ewentualnych trudnych określeń czy zwrotów. W trakcie egzaminu pisemnego i ustnego będzie nam towarzyszył polski asystent!
Co należy zabrać: Wygodny, nieprzemakalny strój (większość zajęć będzie odbywała się na dworze), buty z twardą podeszwą.
Prowadzący
Daniel Dammier (Actionworx, Niemcy)– dyplomowany pedagog socjalny, pracuje od ponad 13 lat jako trener. Zawodowo zajmuje się budową niskich i wysokich parków linowych oraz prowadzeniem treningów. Jest rozpoznawalnym w Europie trenerem, koncertującym się na edukacyjnych aspektach pedagogiki przygody. Prowadził działania w Indiach, Cyprze, Izraelu. Certyfikowany instruktor ERCA, członek zarządu tego stowarzyszenia.
Bastian Kaspert (Actionworx, Niemcy) – dyplomowany pedagog socjalny, pracuje od 10 lat jako trener. Posiada certyfikat instruktora ERCA oraz uprawnienia wspinaczkowe. Jest znany z niezwykłego poczucia humoru, które wykorzystuje do tworzenia gier i ćwiczeń.
Trenerzy przyjeżdżają na specjalne zaproszenie Pracowni Nauki i Przygody!
Aga Leśny – asystent (Pracownia Nauki i Przygody) – dyplomowany pedagog i kulturoznawca, trener ERCA. Popularyzatorka idei i metod Experiental Education w Polsce, założycielka Pracowni Nauki i Przygody. Przeprowadziła ponad 100h treningów metodą pedagogiki przygody, wykorzystując niski park linowy do pracy z dziećmi, dorosłymi oraz osobami niepełnosprawnymi.
Miejsce:
Oczyszczalnia – Stodoła Grzechów i Cnót. Malownicze i cudowne miejsce niedaleko Warszawy. http://www.oczyszczalniamiejsce.pl/, REGÓW 73, Gmina Baranów, woj. Mazowieckie (w nawigację i mapę Googla należy wpisać „Ludwików, Teresin”, dokładna lokalizacja: https://goo.gl/maps/pORX9. W pokojach pościel, ręczniki. Możliwość wyżywienia wegetariańskiego.
Możliwy dojazd koleją do stacji Seroki.
Cena: : 2100 zł Nowa cena! 1950 zł
Cena zawiera: nocleg, wyżywienie, materiały szkoleniowe, przystąpienie do egzaminu, ubezpieczenie, certyfikat po zdanym egzaminie.
Wraz ze zgłoszeniem prosimy o wpłatę bezzwrotnego zadatku w wysokości 250 zł[1]. Kolejne płatności w ratach:
I rata: do 1.02.2015 w wysokości 900 zł
II rata: do 1.03.2015 w wysokości 800 zł
Lub całości kwoty w przypadku zgłoszenia po 1.02.2015. Ostateczny termin zgłoszeń i wpłat upływa 1.03.2015. Kurs odbędzie się w przypadku zgłoszenia 10 uczestników.
Uwaga! Cena kalkulowana jest w oparciu o średni kurs sprzedaży euro w XI 2014. W przypadku dużych wahań kursowych możliwe jest zwiększenie opłaty wynikającej ze wzrostu ceny waluty. W przypadku obniżenia kursu euro uczestnicy otrzymają zwrot nadwyżki po kursie.
[1] Zwrot zadatku możliwy jest wyłączenie w przypadku odwołania kursu przez organizatorów. Nie przysługuje w przypadku rezygnacji uczestnika lub przypadków losowych.
Kontakt: Aga Leśny +48 501 783 923, Asia Przydatek: + 48 507 692 737, pracownia@naukaprzygoda.edu.pl
Uwagi:
– kurs odbędzie się pod warunkiem zebrania 10 osobowej grupy chętnych
– zespół Pracowni może pomóc w zakupie sprzętu do budowy własnego parku linowego
– przed kursem warto przeczytać artykuł Agi Leśny o parkach linowych >>>
– certyfikat ERCA ważny jest 3 lata. Po ich upływie konieczne jest odświeżenie uprawnień. Takie odświeżenia organizuje Pracownia Nauki i Przygody. Jego koszt to około 50 euro. Wg standardów ERCA z niskimi parkami linowymi powinny pracować osoby posiadające zaświadczenie o umiejętności udzielania pierwszej pomocy nie starsze niż 3 lata
Więcej informacji o parku linowym, audycja radiowa, klip: kliknij >>>