Relacja w kursu pierwszej pomocy

plakat_ps_malyWolontariackiej przygody ciąg dalszy! Dzięki „małemu grantowi” z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu M. st. Warszawa, mogliśmy dla naszej nowej ekipy wolontariuszy zorganizować szkolenie z pierwszej pomocy. Umazaliśmy się trochę „krwią”, a kilka osób na chwilę zamieniło się w mumię…

Szkolenie odbyło się 29.12.2016 w naszym warszawskim domku OsiemPrzezDwa.

Zaczęliśmy od podstaw, czyli dlaczego i kiedy pomocy udzielać, później przeszliśmy przez najczęściej spotykane przypadki i omówiliśmy jak sobie z nimi radzić. Uczestnicy mieli okazję do zadawania pytań i podawali wiele przykładów ze swojego życia.

Na kursie oprócz ogromnej ilości wiedzy, było też duzo ćwiczeń praktycznych, między innymi:

-kompletowanie zawartości apteczki,

-rozróżnianie i opatrywanie urazów,

-pierwsza pomoc krok po kroku,

-jak wykonać resuscytację i jak używać automatycznego defibrylatora zewnętrznego,

Mieliśmy również okazję poznać i wypróbowac wiele rodzajów opatrunków.

Szkolenie zawierało również blok specjalnie dostosowany do naszych potrzeb, czyli o wypadkach możliwych na niskim parku linowym i przy działaniach outdoorowych.

Kurs pierwszej pomocy jest niezbędny do działań wolontariackich w naszej fundacji ze względu na plenerową specyfikę naszych działań. Każdy z wolontariuszy otrzymał zaświadczenie o ukończeniu kursu.

/ec/

Projekt „Wolontariat – dobry początek” był finansowany ze środków Urzędu M.St. Warszawy.

LOGO_biale_finansowanie