Stolica Przygody, czyli outdoor w Warszawie

Ruszył nowy projekt skierowany do młodych dorosłych w wieku 18-26 lat. Inicjatorkami są nasze wolontariuszki, które zapraszają mieszkanki i mieszkańców Warszawy do poznania miasta od nieco innej strony.

Chcielibyśmy pokazać i umożliwić odkrywanie sposobów na aktywne spędzanie czasu w Warszawie i jej okolicy. Comiesięczne spotkania będą okazją do wyjścia do natury, poznania ciekawych ludzi,  zdobycia nowych umiejętności, aktywnego spędzania czasu i poznania tematyki edukacji outdoorowej.

Od uczestników nie jest wymagane posiadanie jakiegokolwiek doświadczenia ani sprzętu, fundacja zapewni wsparcie instruktorów oraz umożliwi pożyczenie niezbędnego sprzętu.

Od października do czerwca będą odbywać się comiesięczne spotkania każde z wyjątkową nową aktywnością.

Zachęcamy do zgłoszenia ja się do stałej grupy projektowej, jednak jeżeli z jakiegoś powodu nie możecie wziąć udziału w całym projekcie, będzie też możliwość zapisania się na pojedyncze wydarzenie, (pierwszeństwo mają osoby ze stałej listy). 

Tematem przewodnim każdego spotkania będzie aktywność sportowa, którą można uprawiać w Warszawie. Po niej odbędzie się krótka forma podsumowania, na której zdobyte umiejętności i doświadczenie przeniesiemy do realnego życia i prawdziwych sytuacji (w szkole, w pracy). Wykorzystanie outdoor education pozwoli w przystępny sposób pokazać uczestnikom, w jaki sposób działa jedna z form edukacji nieformalnej i zachęci do poszukiwania odpowiedniej formy nauki dla nich.

Harmonogram:

22 października – spływ kajakowy Wisłą -> relacja 

19 listopada – ścianka wspinaczkowa -> relacja

17 grudnia -> stok narciarski ->  zgłoszenia! 

14 stycznia -> łyżwy -> zgłoszenia!

18 lutego -> wędrówka po Kampinosie -> zgłoszenia!

Projekt Stolica Przygody finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu Solidarności Europejski Korpus Solidarności.