Szukamy do zespołu osoby koordynującej wolontariat!

Kim jesteśmy?

Misją naszej organizacji jest wspieranie ludzi w rozwoju poprzez przeżywanie i projektowanie przygód ku pogłębieniu więzi ze sobą, innymi i naturą oraz świadomemu zmienianiu świata na lepsze. Istotą naszego działania jest wolontariat – nasze wolontariuszki i wolontariusze, poprzez rozwój siebie, wspierają w rozwoju innych.

Oferujemy klimatyczne, przyjacielskie i dynamiczne środowisko pracy budowane na zaufaniu, braniu odpowiedzialności i kulturze informacji zwrotnej.

Więcej o naszym podejściu do wolontariatu przeczytasz na podstronie poświęconej wolontariatowi.

Nasz zespół w czasie rejsu żaglowcem „Pogoria” w 2019.

Wymagane doświadczenie i kompetencje:

Doświadczenie w tworzeniu i kierowaniu zespołem młodych ludzi (rekrutacja, badanie potrzeb, podtrzymywanie zaangażowana i kontaktu, tworzenie ścieżek rozwojowych), dobre umiejętności organizacyjne i komunikacyjne, proaktywność, otwartość na nowe technologie, chęć rozwijania i uczenia sią, angielski na poziomie min. B1.

Pomocne będzie:

Orientacja w zasadach działania sektora pozarządowego, zainteresowanie outdoor education, turystyką, przyrodą, chęć uczenia się i zwiększanie swojego wpływu na otaczający świat.

Wynagrodzenied, długość, forma zatrudnienia:

Wynagrodzenie ok. 1000 brutto (B2B, umowa o pracę lub zlecenie), w wymiarze 6-8h w tygodniu w formie hybrydowej (część zadań realizowanych zdalnie, część w siedzibie fundacji na warszawskim Osiedlu Jazdów).

Okres zatrudnienia: 2 lata z możliwością zwiększenia liczby godzin w tygodniu w tym czasie, start od marca 2022.

Korzyści:

Projektowanie i realizowanie własnej wizji i pomysłów. Możliwość bezpłatnego uczestnictwa w większości szkoleń fundacji i działaniach integracyjnych; możliwość udziału w dofinansowanych projektach międzynarodowych (wymiany i szkolenia); licencja MS Office; dostęp do sprzętu szkoleniowego i gier; sprzęty oświetleniowego, audio/video; możliwość pracy w klimatycznym, drewnianym domku fińskim na Osiedlu Jazdów.

Kogo szukamy?

Do naszego zespołu poszukujemy otwartej, zaangażowanej i pełnej energii osoby, zorientowanej na rozwiązania, którą inspiruje praca z innymi ludźmi (głównie studentami i „młodymi dorosłymi”). Ponieważ lubimy się spotykać – szukamy osoby z Warszawy i okolic, dyspozycyjnej w godzinach „biurowych” (8:00/9:00 – 16:00/17:00). Dołącz do trzonu naszego zespołu, aby wesprzeć nas w budowaniu grona wolontariuszy chętnych do rozwoju własnego poprzez realizację naszej misji.

Gotowy/gotowa na to wyzwanie? Sprawdź szczegóły! 🚀

Warsztaty teatralne w czasie naszej wymiany poświęconej grom szkoleniowym „Game it out”, 2021 r.

Jakie będą Twoje odpowiedzialności i zadania?

– rekrutacja i wprowadzanie nowych wolontariuszy (onboarding) do zespołu – działanie priorytetowe na 1. kwartał 2022!

– „trzymanie” dotychczasowego zespołu (18 osób)  – dbanie o potrzeby, motywację i zaangażowanie wolontariuszy; kontakt i komunikacja z wolontariuszami

– projektowanie zmian w ścieżce rozwoju wolontariuszy w organizacji

– działania komunikacyjne o wolontariacie (social media, strona internetowa)

– współpraca z Zarządem fundacji w zakresie działań powiązanych z wolontariatem

– angażowanie się w akcje całej fundacji

– dbanie o podstawową dokumentację związaną z wolontariatem (organizacyjną i finansową)

Praca na tym stanowisku oznacza:

– posiadanie strategicznej roli w zespole fundacji

– bliską współpracę z zarządem fundacji w zakresie działań z zespołem wolontariackim

– bezpośredni wpływ na realizację wizji i misji fundacji

– możliwość realizacji swoich własnych pomysłów, eksperymentowania, uczenia się

– wsparcie w zespole fundacji i jego zasobach

-kontakty z partnerami międzynarodowymi, wizyty studyjne, wymiany/szkolenia za granicą

– własny budżet na działania wolontariackie

Jak będzie wyglądał dalszy proces?

Aga Leśny na kursie trenerów outdoor, 2021 r.

– poprosimy Cię o wypełnienie formularza z podstawowymi informacjami o Twoim doświadczeniu i motywacji – do 1.02

– otrzymasz od nas informację zwrotną do 7.02

– wybrane osoby zaprosimy na spotkanie online w tygodniu 7-12.02 w godzinach wieczornych

-wybrane osoby poprosimy o zagranie w komputerową grę kompetencyjną „Archipelago Competence Game” (max 2,5h) w dniach 13.02 – 23.02

-wyniki rekrutacji poznasz w ostatnim tygodniu lutego, a od początku marca rozpoczniesz pracę

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z Agą Leśny: aga.lesny@naukaprzygoda.edu.pl, +48 501 783 923

Pierwszy etap rekrutacji został zakończony. Dziękujemy za udział!