Zapraszamy na niezwykłe warsztaty grywalizacji!
Zgłoszenia Warszawa >>>
Zgłoszenia Wrocław >>>
Program
Podczas 12 godzin pracy warsztatowej uczestnicy poznają proces projektowania gier i grywalizacji od podszewki. Będą również mieli okazję przełożyć zdobytą wiedzę na pratykę – w toku warsztatów uczestnicy stworzą koncepcję gry bądź grywalizacji odpowiadającej na wyzwania edukacyjne, z którymi mierzą się podczas swojej pracy.
1. Badanie rzeczywistości
Zanim zacznie się projektować, należy dobrze zrozumieć, po co i dla kogo się to robi. W tej części uczestnicy dowiedzą się, jakie pytania warto zadać i na co zwrócić uwagę, aby uniknąć błędów na dalszym etapie.
2. Jak to jest zrobione?
Przyglądając się konkrentym, istniejącym już narzędziom, uczesticy nauczą się, z jakich elementów składają się gry i grywalizacje. Odkryją również, jaki wpływ mają te elementy na efektywność edukacyjną projektowanego narzędzia.
3. Przygotowanie do procesu projektowania
Uczestnicy poznają role, które powinny pojawić się w zespole projektowym. Dowiedzą się również, z jakich faz składa się proces projektowania i jaki powinie być efekt każdej z nich.
4. Projektowanie w praktyce
Uczetnicy wypracują listę praktycznych wskazówek, dzięki którym będą mogli uniknąc najczęstszych projektanckich pułapek.
5. Metody pracy
- prelekcja i dyskusja z uczestnikami
- ćwiczenia grupowe
- case studies
- gry
Grupa
Warsztat stworzony jest z myślą o grupie 6-16 osób. Szczególnie zapraszamy osoby, które chcą poznać mechanizmy grywalizacji oraz możliwości ich zastosowania. Popracujemy nad wykorzystaniem grywalizacji do angażowania się w proces edukacyjny i rozwojowy. Jeśli działasz w obszarze edukacji i rozwoju – ten warsztat jest dla Ciebie!
Prowadzący
Kuba Wiśniewski – projektant gier szkoleniowych i grywalizacji
Swoje projektackie szlify zdobywał w Pracowni Gier Szkoleniowych, gdzie stworzył swoją pierwszą grę – ciepło przyjęte Rozegraj miasto. Od tego czasu minęło 5 lat, w trakcie których był na pierwszej linii niemal wszystkich frontów. Projektował gry dla biznesu, organizacji pozarządowych i administracji publicznej. Dla młodzieży szkolnej i nauczycieli, pracowników i menedżerów, aktywistów i urzędników. Planszowe, symulacyjne i komputerowe. Praktycznie na każdy temat. Od kameralnych, ćwiczeń po wielogodzinne gry dla setek osób.
Twoja inwestycja:
Early birds – 490 zł przy zgłoszeniu i wpłacie do 23.03.
Lazy birds – 550 zł przy zgłoszeniu i wpłacie po 23.03
Wydarzenie ma charakter niekomercyjny. Biorąc udział w warszatatach wspierasz działania Pracowni Nauki i Przygody. W cene znajdują się wszystmie materiały warsztatowe, kawa/herbata oraz owoce. Lunch uczestnicy spożywają we własnym zakresie.