Warsztaty z dr Rogerem Greenawayem – relacja

W danich 14-15 marca 2017 roku odbył się, w Warszawie, niezwykle wartościowy warsztat z dr Rogerem Greenawayem.

Roger Greenaway to międzynarodowej sławy trener specjalizujący się w tworzeniu oraz  rozwijaniu technik aktywnego debriefingu (ang. active reviewing). Do Polski przyjechał na wspólne zaproszenie Pracowni Nauki i Przygody oraz dwóch firm – Experience Corner i Akademii Business Level Up. Kolejny raz udowodniliśmy,
jak owocna może być współpraca trzeciego sektora z biznesem i jesteśmy dumni z efektów!

Na sali szkoleniowe
znaleźli się trenerzy i pracownicy firm szkoleniowych oraz przedstawiciele innych branż – managerowie, przedsiębiorcy oraz osoby związane ze środowiskiem akademickim i trzecim sektorem. W tak zróżnicowanym gronie mieliśmy okazję poznać i doświadczyć szeregu technik wypracowanych przez dr Greenawaya. Możliwość czerpania z jego wiedzy i kilkudziesięcioletniego doświadczenia była prawdziwą przyjemnością, wręcz spełnieniem trenerskich marzeń niektórych uczestników.

Debriefing, czyli omawiaie ćwiczeń, jest filarem experiential learning. To właśnie dzięki niemu uczestnicy gier i aktywności mogą się czegoś nowego nauczyć czy dowiedzieć o sobie bądź innych członkach grupy. Omówienie, żeby było s
kuteczne, musi angażować. Techniki przedstawione przez dr Greenawaya podczas warsztatu gwarantują możliwość osiągnięcia założonych celów edukacyjnych przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej energii w grupie. Nie bez powodu angielski tytuł tego warsztatu brzmiał: The game after the game (pol. gra po grze), gdyż aktywny debriefing jest równie wciągający, jak gra, która go poprzedza!

/jk