Zajęcia integracyjne dla uczniów LO im. Narcyzy Żmichowskiej

W dniach 5-6. października mieliśmy przyjemność prowadzić zajęcia integracyjne dla uczniów dwóch pierwszych klas LO im. Narcyzy Żmichowskiej. Niezmiernie miło było nam spotkać się z uczniami tej szkoły, gdyż to nie pierwsza taka okazja, a to tylko znaczy, że wcześniejsze działania się spodobały! Bardzo nas to cieszy!

Pomimo ulewnych deszczów warsztaty odbyły się w planowanym terminie, ale w nieplanowanym miejscu – gościliśmy w przyjaznym gmachu szkoły. Tym razem więc nie było outdoorowo, ale naukowo-przygodowo – owszem tak! Uczniowie mieli okazję między innymi pokonać jezioro pełne lawy, odliczyć do 30 w tempie ekspresowym, poćwiczyć sztukę zachowania ciszy i sprawnie przetransportować piłeczki. A to wszystko po to, by stać się bardziej zgraną, potrafiącą współpracować i sprawnie się komunikować klasą. Również nauczyciele towarzyszący uczniom na zajęciach zaangażowali się w działania, a co więcej – wcale nie musieliśmy ich namawiać. Tak trzymać!

Całość zajęć odbyła się  w atmosferze współpracy i wzajemnej sympatii, a o tym, że był to czas spędzony owocnie, najlepiej świadczy komentarz jednego z wychowawców p. Macieja, który otrzymaliśmy po pierwszym wspólnie spędzonym dniu:

„Wszystkim najbardziej utkwiła w pamięci przeprawa przez jezioro lawy. Miałem wrażenie, że uczniowie byli zdumieni zasobami wzajemnej sympatii, jakie ujawniły się w każdym podczas tego dnia. Zwracali też uwagę na uświadomienie sobie konieczności współpracy, żałując, że nie było stuprocentowej frekwencji. „

Dziękujemy za tak budujące słowa i liczymy na więcej okazji do wspólnej pracy.

Zaś Wam drodzy uczniowie życzymy, by czas spędzony wspólnie w liceum biegł w równie pozytywnej, zespołowej atmosferze, co w ciągu tych dwóch dni.