Uczniowie „Żmichowskiej” opanowali Ogród Botaniczny UW!

zmicho2014Już po raz drugi mieliśmy okazję zorganizować plenerowy dzień integracyjny dla uczniów pierwszych klas liceum i gimnazjum z Zespołu Szkół nr 67 im. Narcyzy Żmichowskiej. Prawie 200 uczniów uczestniczyło w grze, której celem było poznanie lepiej siebie, klasy oraz swojego nauczyciela. W gościnnych terenach ogrodu ukryte były stacje z zadaniami dla poszczególnych grup. Tak jak w zeszłym roku, udało nam się nawet rozwiesić park linowy. Była też druga „napowietrzna” stacja – czyli ćwiczenia grupowe na slackline`ach. Pogoda dopisała, uczniowie wydawali się zadowoleni. Pod dużym wrażeniem byli nauczyciele, którzy w grach outdoorowych mogli „z lotu” ptaka zobaczyć jak rozkładają się role grupowe w ich klasach i jakie niespotykane talenty mają uczniowie.  To były bardzo pozytywne dwa dni – a zaczęło się niewinnie – od uczestnictwa dwóch nauczycielek ze „Żmichowskiej” w naszych warsztatach pedagogiki przeżyć.

Dwieście rozentuzjazmowanych młodych ludzi na delikatnych ścieżkach Ogrodu Botanicznego to nie lada wyzwanie logistyczne. Nie byłoby możliwe do realizacji, gdyby nie wsparcie ze strony Pracowni Edukacyjnej Ogrodu. Bardzo dziękujemy za pomoc jej pracownikom i gorąco polecamy współpracę z Ogrodem! Jest niesamowitym miejcem łączącym naukę, przygodę i poznawanie przyrody!

/al/