Szkolenie Fear(less)- relacja

W dniach 13-22.08. 2018, 3 osoby z naszej fundacji miały okazję brać udział w niezwykłym projekcie międzynarodowym. Przeczytajcie realcję Agnieszki:

„Udział w projekcie „Fear(less)” był dla mnie świetną okazją by zmierzyć się ze swoimi większymi i mniejszymi lękami. W przyjaznej i bardzo wpierającej atmosferze stworzonej przez łotewską organizację Piedzivojuma Gars mogłam eksperymentować i sprawdzać, które lęki chronią mnie naprawdę, a które jedynie blokują mój rozwój. Na początku nie było to łatwe ani przyjemne. Każde wyzwanie pokazywało mi drugie dno – prawdziwym lękiem, który stał za chodzeniem po linie był strach przed porażką, a przekonanie, że nie da się okazywało się nieprawdziwe, gdy odważyłam się poprosić o pomoc i polegać na innych.

Kurs był piękną bardzo różnorodną drogą. Dwoje fantastycznych, a jednocześnie bardzo innych od siebie trenerów proponowało nam różnododne wyzwania – od typowo fizycznych, przez zadania każące nam zmierzyć się z naszym wstydem, aż po spotkanie ze samym sobą. Dzięki tym doświadczeniom i dobrze poprowadzonej refleksji mieliśmy okazję zmierzyć się z ostatnim zadaniem, czyli przeprowadzeniem mini-szkolenia dla innych uczestników. Od projektu minął miesiąc, a ja wciąż czuję jego skutki. Laboratoryjne mierzenie się z moimi lękami na treningu dało mi siłę by podjąć przerażające mnie decyzje, które odkładałam wiele miesięcy. Jestem bardzo wdzięczna, że mogłam z tego skorzystać.” Agnieszka Żegańska

Wyjazd zrealizowany został w ramach współpracy sieci Outdoors as a tool, finansowany ze środków Erasmus+.