Festiwal outdoor education w Gruzji – podsumowanie projektu Track One

Dwuletni program Track One mający na celu wymianę doświadczeń pomiędzy organizacjami outdoor z Gruzji, Łotwy, Armenii, Rumunii, Ukrainy i Polski właśnie dobiegł końca.


Podsumowaniem projektu był całodniowy festiwal, na którym uczestnicy mieli okazję zapoznać się z działalnością organizacji biorących udział w projekcie.
Ze strony Pracowni Nauki i Przygody szóstka wolontariuszy – Gabi, Julia,Karol, Kasia, Sofia i Wiktoria zaprezentowała m.in. gry edukacyjne na niskim parku linowym. Była zabawa, śmiech, współpraca, ale też chwile zwątpienia,  dyskusje w trzech językach, no i oczywiście nie mogło zabraknąć rozmowy podsumowującej działania grupy.
Na festiwalu goście mieli również możliwość wzięcia udziału w różnych warsztatach możliwych do przeprowadzenia w plenerze m.in. aktywności na parkach linowych, surwiwal, handmade z wykorzystaniem darów natury, warsztaty mindfullness, klimatyczna muzyka przy ognisku oraz przeróżne zabawy dla dzieci.

W przygotowania zaangażowanych było ponad 25 uczestników projektu Track One. Planowanie i wcielenie w życie całego przedsięwzięcia było wyzwaniem, ale również cennym doświadczeniem w organizacji imprez na dużą skalę. Zainteresowanie festiwalem przerosło wszelkie oczekiwania, odwiedziło go ponad 250 gości.


Wierzymy, że tego typu wydarzenia przyczyniają się do propagowania outdoor education i cieszymy się ze Pracownia Nauki i Przygody bierze w tym aktywny udział.

Obejrzyjcie relacje z całego projektu:


Kasia, Gabi i Julia