Pokaz warsztatu pedagogiki przygody w Warszawie

19 marca 2022 Pracownia Nauki i Przygody zaprasza na pokaz warsztatu pedagogiki przygody z wykorzystaniem niskiego parku linowego oraz gier outdoorowych.

Na pokaz zapraszamy:

• osoby zainteresowane wolontariatem w fundacji
  • nauczycieli oraz edukatorów zainteresowanych wykorzystaniem pedagogiki przygody w pracy z grupami
  • trenerów, instruktorów, animatorów zainteresowanych własnym rozwojem w kontekście outdoor/adventure/experiential education.

Zapraszamy również osoby, które rozważają wzięcie udziału w warsztatach „Adventus” lub kursie instruktorskim niskiego parku linowego. Będzie okazja do lepszego poznania naszej metody pracy.

Czego doświadczą uczestnicy warsztatu?

Działania w nurcie pedagogiki przygody dostarczają uczestnikom wiedzy o tym jak działa grupa, jakie są jej mocne strony oraz jakie zmiany mogłyby wesprzeć jej rozwój. Dynamiczne i wciągające gry plenerowe pozwalają na ujawnienie się talentów oraz potencjałów poszczególnych jej uczestników.

Podczas warsztatu uczestnicy wezmą udział w przykładowej grze na niskim parku linowym adresowanej do młodzieży oraz dorosłych. Dodatkowo zaprezentujemy kilka gier możliwych do wykorzystania z grupami wraz z ich omówieniem; w tym ćwiczenia z gumizelą.

Kiedy i gdzie?

Na pokaz zapraszamy 19 marca 2022 w godzinach 9:30-16:00 do domku fińskiego OsiemPrzezDwa ul. Jazdów 8/2 Warszawa. Zapraszamy już od 9:00 na kawę/herbatę. UWAGA! Na Osiedle Jazdów obowiązuje zakaz wjazdu samochodem!

Lokalizacja

Warsztat odbędzie się w OsiemPrzezDwa na warszawskim Jazdowie. Jest to, tak zwany, „Domek Przygody” prowadzony przez Pracownię Nauki i Przygody i stołecznych harcerzy. Drewniany domek, wyremontowany społecznie przez wolontariuszy, posiada niezwykły klimat. Nie znajdziecie tu warunków typowych dla nowoczesnych sal szkoleniowych. Zamiast tego, wkroczycie do drewnianego wnętrza ukrytego w centrum Warszawy, w którym czuć klimat grona entuzjastów tworzących unikatowe, przyjazne i domowe miejsce rozwoju dla dzieci oraz dorosłych.

Zostań patronem naszego domku i pomóż nam rozwijać go dla Warszawiaków: https://patronite.pl/osiemprzezdwa.

Domek OsiemPrzezDwa jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne dzięki udostępnieniu przez Dzielnicę Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy.

Jak się ubrać?

Ze względu na plenerowy charakter warsztatu prosimy o przybycie w wygodnym ubraniu w tym w długich spodniach oraz zamkniętych butach na twardszej podeszwie ze względu na planowaną grę na paku linowym. Zachęcamy do wzięcia kurtki przeciwdeszczowej!

Prowadzący

Warsztat poprowadzą: Aga Leśny oraz zespół wolontariuszy Pracowni Nauki i Przygody. Więcej o nas przeczytasz tutaj :)

Kontakt dla uczestników:

Wiktoria Jasińska, wiktoria.jasinska@naukaprzygoda.edu.pl, tel.: 881047545 (czwartek-piątek g. 9:00 – 17:00)

Inne uwagi

W programie przewidziano wegetariański poczęstunek dla uczestników. Organizatorzy nie zapewniają ubezpieczenia NNW dla uczestników warsztatu (prosimy o zadbanie o nie we własnym zakresie).

Finanse

Udział w pokazie jest bezpłatny. Na miejscu będzie można przekazać dobrowolną darowiznę na pokrycie kosztów poczęstunku i utrzymanie wspólnej przestrzeni.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, od osób, które potwierdzą swoją obecność, ale nie wezmą udziału i nie anulują swojego udziału na co najmniej 24 godziny przed wydarzeniem, pobrana zostanie opłata regulacyjna w wysokości 100 zł.

Warsztat odbędzie się pod warunkiem zebrania się minimalnej liczby uczestników.

COVID

Na warsztat zapraszamy osoby zaszczepione. Pracownia Nauki i Przygody wdrożyła procedury mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania wirusa. Uczestnicy warsztatu zostaną poinformowani o aktualnych procedurach. Warsztat odbędzie się w większości w plenerze.

Wydarzenie realizowane jest w ramach upowszechniania rezultatów projektu Erasmus+”Outdoors as a tool – train the trainers”

ZGŁOSZENIA DO 10.03 – lista uczestników jest już zamknięta!