Pokaz warsztatu Pedagogiki Przygody w Warszawie!

Zapraszamy na otwarty pokaz warsztatu pedagogiki przygody z wykorzystaniem niskiego parku linowego oraz gier outdoorowych.

Kogo zapraszamy?
– osoby zainteresowane wolontariatem w Fundacji
– nauczycieli oraz edukatorów zainteresowanych wykorzystaniem pedagogiki przygody w pracy z grupami
– trenerów, instruktorów, animatorów zainteresowanych własnym rozwojem w kontekście outdoor/adventure/experiential education.
– osoby, które rozważają wzięcie udziału w warsztatach „Adventus” lub kursie instruktorskim niskiego parku linowego.
To niepowtarzalna okazja do lepszego poznania naszej metody.

Czego doświadczą uczestnicy warsztatu?

Działania w nurcie pedagogiki przygody dostarczają uczestnikom wiedzy o tym jak działa grupa, jakie są jej mocne strony oraz jakie zmiany mogłyby wesprzeć jej rozwój. Dynamiczne i wciągające gry plenerowe pozwalają na ujawnienie się talentów oraz potencjałów poszczególnych jej uczestników.
Podczas warsztatu uczestnicy wezmą udział w przykładowej grze na niskim parku linowym adresowanej do młodzieży oraz dorosłych. Dodatkowo zaprezentujemy kilka gier możliwych do wykorzystania z grupami wraz z ich omówieniem; w tym ćwiczenia z Gumizelą!

Kiedy i gdzie?
Zapraszamy 10 września 2022r. w godzinach 9:30-16:00 do domku fińskiego OsiemPrzezDwa ul. Jazdów 8/2 00-457 Warszawa.
Zachęcamy do przychodzenia od godz. 9:00, wspólnego wypicia kawy/herbaty przed rozpoczęciem warsztatu.

UWAGA! Na Osiedle Jazdów obowiązuje zakaz wjazdu samochodem! Tego dnia warto skorzystać z roweru, komunikacji miejskiej czy, wykorzystując piękną okolicę, spacerem. 🙂

Lokalizacja
OsiemPrzezDwa: jest to, tak zwany, „Domek Przygody” prowadzony przez Pracownię Nauki i Przygody i stołecznych harcerzy. Drewniany domek, wyremontowany społecznie przez wolontariuszy, posiada niezwykły klimat. Nie znajdziecie tu warunków typowych dla nowoczesnych sal szkoleniowych. Zamiast tego, wkroczycie do drewnianego wnętrza ukrytego w centrum Warszawy, w którym czuć klimat grona entuzjastów tworzących unikatowe, przyjazne i domowe miejsce rozwoju dla dzieci oraz dorosłych.

Zostań patronem naszego domku i pomóż nam rozwijać go dla Warszawiaków: https://patronite.pl/osiemprzezdwa.

Domek OsiemPrzezDwa jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne dzięki udostępnieniu przez Dzielnicę Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy.

Jak się ubrać?
Ze względu na plenerowy charakter warsztatu, prosimy o przybycie w wygodnym ubraniu w tym w długich spodniach oraz krytych, wygodnych butach na twardszej podeszwie, ze względu na planowaną grę na parku linowym. Zachęcamy do wzięcia kurtki przeciwdeszczowej!

Prowadzący
Warsztat poprowadzą: Wiktoria Jasińska oraz zespół wolontariuszy Pracowni Nauki i Przygody.

Kontakt dla uczestników:
pracownia@naukaprzygoda.edu.pl tel.: 881047545

Inne uwagi
W programie przewidziano wegetariański poczęstunek dla uczestników.
Organizatorzy nie zapewniają ubezpieczenia NNW dla uczestników warsztatu (prosimy o zadbanie o nie we własnym zakresie).

Finanse
Udział w pokazie jest bezpłatny dla uczestników, finansowany ze środków fundacji. Na miejscu będzie można przekazać dobrowolną darowiznę na pokrycie kosztów poczęstunku i utrzymanie wspólnej przestrzeni.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, od osób, które potwierdzą swoją obecność, ale nie wezmą udziału i nie anulują swojego udziału na co najmniej 24 godziny przed wydarzeniem, pobrana zostanie opłata regulacyjna w wysokości 100 zł.

Warsztat odbędzie się pod warunkiem zebrania się minimalnej liczby uczestników.

COVID
Na warsztat zapraszamy osoby zaszczepione, bez objawów choroby. Pracownia Nauki i Przygody wdrożyła procedury mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania wirusa. Uczestnicy warsztatu zostaną poinformowani o aktualnych procedurach. Warsztat odbędzie się w większości w plenerze.

ZGŁOSZENIA DO 04.10
Warsztat odbędzie się pod warunkiem zebrania się min. 10 – max. 16 osobowej grupy.
Informacja o zakwalifikowaniu na warsztat zostanie przesłana najpóźniej 05.10.
Link do zgłoszeń: https://forms.gle/jpcGdzFyk8D6pdreA

Pokaz warsztatu Pedagogiki Przygody w Warszawie!