Relacja z pokazowego warsztatu pedagogiki przygody we Wrocławiu

To była druga w tym roku wrocławska edycja otwartego darmowego warsztatu pedagogiki przygody. Odbyła się 17.08 tradycyjnie już w Lesie Sołtysowickim. Chcieliśmy zaprosić wszystkich, którzy na co dzień pracują z różnego rodzaju grupami, do poznania pedagogiki przygody przez doświadczenie typowych dla tego nurtu aktywności. 

Prawdopodobnie środek pogodnego długiego weekendu sprawił że pokaz odbył się w kameralnym gronie ale możemy go zaliczyć do bardzo udanych. 

Zaprezentowaliśmy jak można wykorzystać gumizelę pod kątem różnych celów oraz jak zrobić grę na współpracę za pomocą przypadkowego sprzętu. Uczestnicy bardzo angażowali się w poszczególne zadania a aktywne metody podsumowań zaowocowały ciekawymi dyskusjami. Po przerwie na przekąski i odpoczynek na trawie przenieśliśmy się na niski park linowy. Kilka ćwiczeń wprowadzających, chwila oswojenia ze sprzętem i zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa i asekuracji wystarczyły aby uczestnicy jako jeden zespół bez problemów wydostali się z mokradeł w amazońskiej dżungli, którą na potrzeby gry stały się nasze liny. 

Pozytywne i entuzjastyczne słowa, które padły na zakończenie warsztatu pozwalają sądzić że kilka osób połknęło pedagogiczno-przygodowego bakcyla i wkrótce spotkamy się z nimi ponownie na co oczywiście bardzo liczymy….

/ip/