Szkolenie dla wolontariuszek i wolontariuszy z Polkowickiego Centrum Wolontariatu

W dniach 21-22 października 2017, mieliśmy przyjemność przeprowadzić szkolenie dla 18 wolontariuszek i wolontariuszy z Polkowickiego Centrum Wolontariatu.

Szkolenie odbywało się w dość nietypowych, jak na nas, warunkach – w luksusowym hotelu w Wałbrzychu. Na szczęście hotel dysponował zielonym pastwiskiem i udało się przekonać miejscowe konie, aby zrobiły nam na nim trochę miejsca :)

Wolontariusze i wolontariuszki poznawały podstawy pedagogiki przygody na sobie, uczestnicząc w grach, ćwiczeniach i zabawach z dodatkiem odrobiny teorii.

Dlaczego akurat takie szkolenie? PCW postawiło przed nami następujące cele:

1. Zapoznanie zespołu wolontariuszy z nowymi formami pracy inspirowanym pedagogiką przygody wraz z prezentacją charakterystycznych pomocy metodycznych
  2. Integracja zespołu

Cele warsztatu udało się zrealizować, o czym świadczyły wypowiedzi uczestników podczas podsumowania warsztatu.  W programie znalazło się około 15 ćwiczeń i gier, począwszy od krótkich rozgrzewek po złożone gry.

Uczestnicy zwracali uwagę na fakt, że mieli okazję współpracować ze sobą po raz pierwszy; budować swoją pewność siebie, lepiej się poznać; ćwiczyć cierpliwość i opanowanie oraz słuchanie innych. W podsumowaniu szkolenia wymienili również możliwość nauczenia się czegoś nowego o pracy z dziećmi; spróbowania wielu gier oraz pracy nad zaufaniem do siebie i innych.

Korzyści

W ćwiczeniu podsumowującym uczestnicy zapytani o to, czego dowiedzieli się o sobie, odpowiedzieli m.in.:

„strach można pokonać”

„jestem cierpliwa”

„posiadam umiejętność przełamywanie lęków”

„jestem kandydatem na lidera”

„zaufałem sam sobie”

„jestem odważna”

Dziękujemy za zaproszenie i trzymamy za Was kciuki!