Mamy Klub Młodego Odkrywcy!

10 marca 2019, odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Młodego Odkrywcy „Jazdowi Odkrywcy” prowadzonego przez naszego wolontariusza, Krzysztofa „Krisa” Kocimskiego! To historyczny moment, na który nasza fundacja – od lat przyjaźniąca się z Centrum Nauki Kopernik – czekała od dawna.

Co to jest KMO? „Klub Młodego Odkrywcy to spotkania, angażujące zajęcia i atmosfera! Dzieci i młodzież mogą wspólnie eksperymentować pod okiem Opiekunów. Dzięki temu zdobywają samodzielnie wiedzę. W całej Polsce i za granicą działa kilkaset tego rodzaju klubów. Centrum Nauki Kopernik – koordynator programu – wzmacnia rozwój KMO przy wsparciu Partnera Strategicznego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.” Więcej: tutaj.

Do Klubu zapisały się m.in. dzieciaki, które przed laty, uczestniczyły w naszych zajęciach świetlicy naukowej. Dzięki KMO, mamy dla nich kontynuację naukowej przygody!

Kris jako opiekun KMO zaczął bardzo śmiale! Przygotował, zgłosił i… wygrał projekt naukowy w ramach konkursu Centrum Nauki Kopernik „Konstruktorzy Marzeń”.

Czym zajmuje się naszym KMO? Eksperymentowaniem, badaniem, majsterkowaniem i poznawaniem świata nauki oraz przyrody. Na ostatnim spotkaniu, ekpia zajmowała się kołami zębatymi, przełożeniami i sposobami przeniesienia napędu.

Kontakt do opiekuna klubu: Kris, krzysztof.kocimski@naukaprzygoda.edu.pl

Klubowicze spotykają się w niedzielę, w godzinach 17:00 – 19:30 w domku „OsiemPrzezDwa” w Warszawie.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś dołączyć do zespołu wolontariackiego i pomagać w tym lub innych projektach fundacji, napisz do nas: wolontariat@naukaprzygoda.edu.pl

Wspieraj bezpłatne wydarzenia, które dzieją się w domku OsiemPrzezDwa: