Zajęcia outdoorowe dla uczniów LO im. Tytusa Chałubińskiego

W dniach 20, 22 i 23 września 2016 mieliśmy przyjemność prowadzić outdoorowe warsztaty integracyjne dla trzech pierwszych klas liceum im. Tytusa Chałubińskiego w Warszawie. Ze społecznością tej szkoły spotkaliśmy się już przy realizacji pokazowej lekcji Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu „WF z klasą”.

Na ponad trzygodzinnych warsztatach, zatytułowanych „Klasoprzestrzeń”, uczniowie mieli okazję lepiej się poznać – najpierw w małych grupach, a następnie całą klasą. Ważny był również udział nauczycieli oraz opiekunów uczniów, którzy mogli zobaczyć swoje klasy w innym, niż szkolne, środowisku. Warsztaty zorganizowaliśmy w gościnnych prograch Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego, który idealnie nadaje się do aktywności plenerowych oraz zadań z niskim parkiem linowym. W ostatnim czasie ogród wzbogacił się o plenerowe rzeźby, które stawały się elementami naszych fabularnych i metaforycznych gier – jedna z nich „zagrała” wcielenie Wielkiego Manitu:)

chałubiński3

Uczniowie chętnie angażowali się w zadania i gry mimo, że aura nie zawsze nam sprzyjała. Nasi trenerzy zwrócili szczególnie uwagę na zaangażowanie wychowawców i opiekunów młodzieży, którzy zdecydowali się wziąć udział prawie we wszystkich aktywnościach, w tym w grach na niskim parku linowym. Brawo!

Po realizacji otrzymaliśmy kilka zdjęć oraz bardzo miły mail od Pani Anny, wychowawczyni jednej z klas:

„Jeszcze raz chciałam podziękować za niezwykle inspirujące zajęcia integracyjne. Wszystkie klasy jak i wychowawcy wrócili z nich ogromnie zadowoleni. „

chałubiński2
Nam również bardzo miło i przyjemnie! Życzymy całej społeczności „Chałubińskiego” udanego roku szkolnego!

Dziękujemy pracownikom Pracowni Edukacji oraz ogrodnikom z Ogrodu Botanicznego UW za tworzenie tego niezwykłego miejsca przyjaznego edukacji oraz za  pomoc w organizacji zajęć i anielską cierpliwość do biegającej po ogrodzie młodzieży :)

/al/